مشاوره رایگان 09192124919

کامپاند یراق آلات و دستگیره

نام | Name:

کامپاند یراق آلات و دستگیره | Fitting and knobs plastic compounds

خواص کلی| General properties 

  • رنگبندی Various Colors
  • چقرمگی مناسب Good toughness
  • ثبات رنگ در مدت زمان طولانی Consistent color quality for long time 

در زندگی روزمره بیشترین استفاده از یراق آلات می شود. ممکن است همین حالا برروی تخت خود دراز کشیده اید و بدون آنکه بدانید، از  آنها استفاده می کنید. در روز با نشستن روی صندلی یا حتی وارد شدن از یک اتاقی به اتاق دیگر باعث می شود تا بیشترین استفاده را از کامپاند یراق آلات و دستگیره کرده باشید، بی آنکه اطلاعی داشته باشید. یراق آلات به ابزارهایی گفته شده که بتوانند استفاده ما از وسایل را راحت تر کنند. دستگیره ها، نگهدارنده های کلید پریزو لوله ها از جمله یراق آلات هستند. آنها دارای انواع مختلفی هستند و همین امر باعث شده تا خدمت رسانی این ابزارها افزایش پیدا کند. این اتصالات در تعدادی از اندازه ها و طرح های مختلف وجود دارند. عملکرد اصلی هر یک به سادگی به اتصال دو قطعه لوله به یکدیگر اشاره می کند.البته این دستگیره ها دارای خواص مکانیکی میباشند و همچین در تولید آنها از در ادامه با آنها از پروپبلن استفاده شده است.

کامپاند یراق آلات و دستگیره

یراق آلات از جمله کلماتی که ممکن است به گوشتان کم خورده باشد، اما جالبی است بدانید که، شما در طول زندگی روزمره خود دائماً در حال استفاده کردن از آنها هستید. تاریخچه آنها به زمانی که فلزات را ذوب می کردند، برمی گردد. سپس فلزات را در قالب های مشخص گذاشته و به آن شکل می دهند. این یراق آلات معمولاً توسط کامپاندها ساخته می شود؛ اما جنس کامپاند از چیست؟ به پلیمرهایی که با دیگر انواع آن ترکیب شده، می گویند. برای این که بتوان خواص مکانیکی، حرارتی پلاستیکی و فیزیکی را افزایش دهند، استفاده از چنین پلیمرهایی منطقی است. آنها معمولاً به شکل گرانول در بازار موجود می باشند. هنگام ساخت برای صرفه جویی کردن در انرژی، زمان و هزینه استفاده از کامپاند منطقی است. در صنایع بسیاری از این پلیمر استفاده شده که جزء ترکیبات پلیمری مفید به حساب می آیند.

کاربرد بالای کامپاندها بسیار متنوع و گسترده است که همین امر باعث شده تا بتوان از آنها تقریباً هر چیزی را ساخت. از ویژگی های بارز آنها می توان به سبک وزن بودنشان اشاره کرد. همچنین سخت بودن، انعطاف پذیری بالا و دوام خوب آن از سایر ویژگی هایی است که این پلیمر دیده می شود.

کامپاند یراق آلات چیست؟

کامپاندها از پلیمرهایی ساخته شده که می توان با آنها انواع ابزارهای مختلف مانند دستگیره ها، لوله ها، ریل کشو و… ساخت. کامپاندها دارای ویژگی هایی هستند که با آنها ابزارهای مختلفی را می سازند. دوام بالا وکیفیت از مواردی است که صنایع مختلف سعی می کنند از این ترکیبات پلیمری استفاده نمایند. معمولاً باید ابزارها را با مواد اولیه مرغوب بسازند تا بتوانند طولانی مدت عمر کنند. همچنین بتوانند در برابر نور مستقیم خورشید، از  خود مقاومت  نشان دهند. اگر به قیمت چنین ابزارهایی دقت کرده باشید، عموماً دارای قیمت های مناسبی هستند و دلیل آن ارزان بودن کامپاندها است.

یراق آلات ساخته شده اند تا عملکرد ما را در زندگی روزمره بهتر کنند، ولی همان طور که تا این قسمت از مقاله را خواندید، به آنها توجه نکرده بودید. برخی از آنها به خاطر تزئینی بودنشان استفاده می شوند، بعضی دیگر برای هدف های مهمتری کاربرد دارند. با این حال چراغ ها، لوله ها، قفل ها، پریزها، کلیدها و جک ها از جمله وسیله های پرکاربردی هستند که به آنها یراق آلات گفته می شود.

انواع کامپاندها

کامپاندها که در خانواده پلیمرهای پلی اتیلن هستند، از پر مصرف ترین پلاستیک هایی است که در جهان استفاده می شود. از استفاده عمده آنها می توان به یراق آلات اشاره نمود. کامپاندها دارای انواع مختلفی اند که می توانید در لیست زیر مشاهده کنید:

  • قابل حمل
  • چگالی بسیار کم
  • وزن مولکولی بالا
  • چگالی خطی کم
  • چگالی متوسط
  • چگالی کم

نکاتی که باید درباره یراق الات و دستیگره بدانید

کاربرد کامپاندها در تولید یراق آلات و دستگیره

اگر نگاهی به امروز خود بیندازید، متوجه می شوید که از دستگیره ها بیشترین استفاده را کردید. آنها در انواع ثابت و متحرک در دسترس هستند. شما می توانید در کابینت ها، پریزهای برق و کلیدها براق آلات مشابه ای را ببینید. دستگیره ها در سبک و مدل های مختلفی ساخته می شوند. برخی از آنها فقط برای زیبایی استفاده می شوند و بعضی دیگر کاربردهای باز و بسته شدن را دارند. با این حال آنها نیز از کامپاندها ساخته می شوند.