مشاوره رایگان 09192124919

پلی پروپیلن کربنات کلسیم (PP with CACO3) یک ترموپلاستیک سخت، محکم و کریستالی است که از مونومر پروپین (یا پروپیلن) ساخته شده است. این رزین هیدروکربن خطی، سبک ترین پلیمر در میان محصولات پلاستیکی به شمار می رود. پلی پروپیلن به عنوان همو پلیمر یا کو پلیمر عرضه می شود و می توان آن را با طیف گسترده ای از مواد معدنی پر کننده تا حد زیادی تقویت کرد. کربنات کلسیم یکی از این پر کننده ها است.

پلی پروپیلن کربنات کلسیم
پلی پروپیلن کربنات کلسیم

پلی پروپیلن کربنات کلسیم چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

کربنات کلسیم (CaCO3) یکی از پر مصرف ترین پر کننده های معدنی در صنعت پلاستیک بوده که استفاده از آن در بسته بندی های سفت و سخت طی سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. این ماده در ابتدا صرفا به عنوان یک توسعه دهنده رزین در نظر گرفته می شد، اما افزودن آن در صنعت پلاستیک سازی نشان داد که به افزایش عملکرد، بهبود پردازش و بهبود پایداری قطعه ساخته شده کمک می کند. در این مقاله می خواهیم شما را با پلی پروپیلن کربنات کلسیم و کاربرد های آن آشنا کنیم.

پلی پروپیلن کربنات کلسیم
پلی پروپیلن کربنات کلسیم

پلی پروپیلن کربنات کلسیم چیست؟

محصولات پلی پروپیلن پر شده با کربنات کلسیم برای کاربرد های فنی طراحی شده اند که در شرایط حرارتی مختلف کار می کنند. این مواد از نظر ثبات ابعادی بالا و همچنین ویژگی های زیبا شناسی و مکانیکی متمایز می شوند. افزودن کربنات کلسیم به پلی پروپیلن با بالا بردن دمای انحراف از گرما، قدرت ضربه و سفتی، باعث بهبود عملکرد پلاستیک و قطعه نهایی می شود. همچنین می تواند به ساده سازی کاربرد های ترمو فرمینگ با اجازه دادن به پلاستیک برای گرم شدن و سرد شدن سریع تر کمک کند. هدایت حرارتی بهبود یافته، باعث صرفه جویی قابل توجه در انرژی از طریق بهبود بهره وری، خروجی های بالا تر و نرخ تبدیل سریع تر می شود.

همچنین تولید گاز های گلخانه ای را تا حدود 23 درصد کاهش می دهد. کربنات کلسیم یکی از محبوب ترین پر کننده های مواد معدنی در صنعت پلاستیک سازی به شمار می رود. این ماده در زمین به وفور یافت می شود، به راحتی آسیاب شده و به هر اندازه ای در می آید، با طیف وسیعی از رزین های پلیمری سازگاری دارد و اقتصادی است. به علاوه، وقتی که اندازه ذرات به دقت کنترل می شود، کربنات کلسیم به افزایش مقاومت و استحکام خمشی (سفتی) کمک می کند.

کربنات کلسیم به دو دلیل عمده محبوبیت دارد: اول این که بسیار ارزان تر از رزین پایه است و هزینه نهایی را کاهش می دهد، و دوم این که می تواند خواص ویژه ای مانند افزایش استحکام خمشی و بهبود سختی را به محصول نهایی اضافه کند. این ماده همچنین باعث کاهش انرژی سطحی و ایجاد کدورت و براقیت سطح می شود و در نتیجه کیفیت سطح را بهبود می دهد. کربنات کلسیم را می توان با تعداد بی شماری از رزین های ترمو پلاستیک استفاده کرد. ترکیب های پلی پروپیلن اغلب با کربنات کلسیم پر می شوند تا مقاومت را افزایش دهند که یک نیاز مهم برای انجام فعالیت ها در دما های بالا است.

تاثیر کربنات کلسیم بر پروپیلن
تاثیر کربنات کلسیم بر پروپیلن

تاثیر کربنات کلسیم بر پروپیلن

ترکیب های پروپیلن شده با کربنات کلسیم برای پاسخگویی به نیاز های تولید کنندگان صنایع متفاوت از پلاستیک سازی گرفته تا صنعت خودرو طراحی شده اند. نمرات FDA بالا برای برآوردن الزام های بسته بندی مواد غذایی و دارویی با استفاده از این مواد در دسترس است. این محصولات قابلیت قالب بندی و باز تولید سطح عالی با زمان های تنظیم سریع دارند. آن ها همچنین در مجموعه ای از رنگ ها موجود هستند. در صنعت پلاستیک سازی PVC، کربنات کلسیم در ترکیب های انعطاف پذیر مانند لوله، عایق سیم و کابل، دستکش لاتکس، کیسه زباله و در ترکیب های سفت و سخت مانند لوله های اکسترود شده، لوله ها و پروفیل های پنجره استفاده می شود. به علاوه می توان از تاثیر قابل توجه این ماده در حفظ رنگ و کیفیت نخ و کاموا نیز اشاره کرد.

کاربرد پلی پروپیلن کربنات کلسیم چیست؟

کربنات کلسیم ( CACO3 ) همچنین در ساخت انواع پلاستیک سخت PVC اعم از لوله، قاب و پنل های سقف کاربرد دارد و به افزایش طول عمر محصول، پراکندگی بهتر مواد شیمیایی، به حداکثر رساندن روشنایی و نوآوری در تولید کمک می کند. این ماده در ساخت لوله پلی اولفین، سختی بیشتری ایجاد می کند و با صرفه جویی در زمان و هزینه سودآوری به دنبال دارد. در مورد لوله ها و شلنگ های PVC تحت فشار، از این ماده برای ایجاد محصولی استفاده می شود که بتواند حداکثر فشار را تحمل کند و بهترین نرمی و مقاومت را در برابر ضربه سطح داشته باشد. در کابل پلاستیکی پلی اولفین، کربنات کلسیم برای کاهش قیمت و به عنوان ترکیب مقاوم در برابر آتش استفاده می شود. برای کابل های نازک با عایق های ضخیم، لازم است از پر کننده هایی با غلظت های مختلف ایجاد شود تا کامل ترین محصول به دست آید.

استفاده از این ماده در تولید لایه های نازک و ورقه های ضخیم، باعث افزایش خواص شیمیایی و بهبود ظرفیت تولید می شود. کربنات کلسیم به صرفه جویی در هزینه ها، افزایش سختی و طول عمر محصول کمک می کند. فن آوری تولید این ورقه ها در ساخت طیف گسترده ای از محصولات پلاستیکی مقاوم به حرارت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در این ورقه ها، تعرق لایه از طریق سوراخ های مینیاتوری (pinhole) بوده و ویژگی های خاصی مربوط به تمیز کنندگی محصول و کیفیت پوشش ظاهری ایجاد می کند. در تولید محصولات ریخته گری نیز استفاده از پلی پروپیلن کربنات کلسیم کاربرد زیادی دارد. زیرا سختی و طول عمر محصول را افزایش داده و در کاهش هزینه ها به میزان چشم گیری صرفه جویی می نماید.

پلی پروپیلن کربنات کلسیم
پلی پروپیلن کربنات کلسیم

خرید کامپاند پروپیلن کربنات کلسیم

با توجه به موارد یاد شده، پر کننده های کربنات کلسیم مناسب ترین راه حل برای شرکت هایی است که مایل به خرید پر کننده های پلاستیکی هستند. با این حال، انتخاب یک تامین کننده مناسب، همواره یکی از چالش های پیش روی این شرکت ها است. به همین دلیل، در این جا نکاتی که لازم است برای خرید این ماده در نظر گرفته شود را عنوان می کنیم.

الزامات خواص فیزیکی و شیمیایی محصول نهایی:

اولین نکته ای که بایستی مد نظر قرار گیرد این است که محصول شما چیست و چگونه استفاده می شود. این مساله به شما کمک می کند که کیفیت استاندارد و طول عمر محصول نهایی را افزایش دهید. به این ترتیب اطمینان حاصل می کنید که مراحل ساخت به درستی و بر اساس استاندارد ها پیش می رود.

قیمت:

پیش نیاز انجام هر معامله ای، هزینه ای است که برای آن صرف می کنید. همان گونه که عنوان کردیم، قیمت پلی پروپیلن کربنات کلسیم در مقایسه با سایر پر کننده های پلاستیک نسبتا پایین است. با این حال، برای به حداقل رساندن هزینه ها، ممکن است به دنبال تامین کننده ای باشید که دارای مزیت مطلق منبع کربنات کلسیم باشد. عوامل دیگری مانند رتبه تامین کننده، قابلیت اطمینان، تجربه و محبوبیت در بازار نیز باید قبل از تصمیم گیری در نظر گرفته شوند.

شرایط گارانتی و تحویل:

این مساله یک عامل بسیار مهم برای اطمینان از موفقیت معامله شما است. به یاد داشته باشید که درباره تامین کننده خود تحقیق کنید تا مطمئن شوید که قبلا مشکلات مشابهی در این زمینه نداشته است. از آن جا که گزینه های مختلفی در بازار وجود دارد، می توانید به کیفیت بالای محصولات ما اعتماد کنید. ما از تکنولوژی پیشرفته، مواد با کیفیت بالا و فرمولاسیون کارآمد استفاده می کنیم. سیستم مدیریت کیفیت پیشرفته ما از ارزیابی های مختلف کنترل شده آزمایشگاهی برای اطمینان از کیفیت بالای محصولات استفاده می کند و تمام مراحل فرایند با کمک فن آوری های نوین انجام می شود.

سوالات متداول

  • پلی پروپیلن کربنات کلسیم چه کاربردهایی دارد؟

در ساخت انواع پلاستیک سخت PVC اعم از لوله، قاب و پنل های سقف کاربرد دارد. همچنین این ماده در ساخت لوله پلی اولفین، سختی بیشتری ایجاد می کند و با صرفه جویی در زمان و هزینه سودآوری به دنبال دارد.

  • پلی پروپیلن کربنات کلسیم چیست؟

پلی پروپیلن کربنات کلسیم، از ترکیب پلی پروپیلن هموپلیمر با میزان استانداردی از گچ در درجه مناسب پردازش تحت شرایط تثبیت‌شده‌ی حرارت و آنتی اکسیدان تولید می‌شود. اندازه قالب پرکننده‌ی آن، به طور خاص برای کاربردهای ساده یا خانگی مثل افزایش استحکام یک صندلی طراحی شده است.

پلیمر پلاست زینلی | Polymer Plast Zeinali

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *