مشاوره رایگان 09192124919

با مستربچ Anti UV و ویژگی ها و کاربرد آن در تولید محصولات پلاستیکی آشنا شوید

به مخلوط غلیظی که با استفاده از مواد افزودنی و رنگ تولید می شود مستربچ می گویند. این متریال رنگی به شکل دانه بریده شده دارد و در تولید محصولات پلاستیکی استفاده می شود. هدف استفاده از این متریال در صنعت پلاستیک، رنگ آمیزی پلاستیک یا دادن خواص دیگر می باشد. مستربچ Anti UV ضد اشعه ماورا بنفش بوده و از مواد پلاستیکی در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید محافظت می کند. این نوع مستربچ در برابر نور خورشید مقاومت بالایی دارد. این متریال ها که نوعی افزودنی‌ های پلاستیک هستند در رنگبندی متعدد وجود داشته و استفاده از آنها در تولید پلاستیک سبب افزایش مقاومت پلاستیک می شود.

مستربچ Anti UV چیست؟   

هنگامی که پلیمر ها در مقابل نور خورشید قرار می گیرند با گذشت زمان تغییر رنگ می دهند. در واقع تغییر شکل و تغییر رنگ دادن پلیمر ها در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید سبب تغییر کارکرد و خاصیت اصلی آنها می شود. بنابراین مواد پلیمری باید مقاومت بالایی داشته باشند تا در برابر نور خورشید تغییر شکل و رنگ ندهند. به همین دلیل باید مستربچ Anti UV در طیف گسترده ای وجود داشته باشد. این پلیمرها دارای درجه استاندارد تثبیت کننده بالایی بوده و یکی دیگر از افزودنی های پلاستیک هستند. پرتو خورشید می تواند سبب از بین بردن زنجیره های پلیمری شود. بنابراین اشعه ماورا بنفش با از بین بردن مواد رنگی در پلاستیک ها سبب تغییر رنگ آن ها می شود. به همین دلیل وجود مواد افزودنی که ضد نور خورشید باشد مانند مستربچ در این محصولات مهم تلقی می شود.

پلاستیک ها به نور شدید خورشید حساس هستند. میزان تخریب در برابر نور خورشید با توجه به ضخامت پلاستیکی، نوع مواد افزودنی که در ساخت پلاستیک استفاده می شوند و شرایط آب و هوایی متفاوت است. این افزودنی‌ ها جامد کاربرد بالایی در صنعت تولید محصولات پلاستیکی دارد. این افزودنی جامد به پلاستیک خواصی نظیر تثبیت رنگ و بافت، ماندگاری و طول عمر بالا می دهد. در حقیقت مستربچ Anti UV یکی از مهمترین افزودنی ها در صنعت تولید محصولات پلاستیکی است. مستربچ آنتی یو وی در انواع مختلف مانند رنگ سفید، مشکی و رنگی و به صورت جامد وجود دارد.

مستربچ Anti UV چه کاربردهایی دارد؟   

اشعه ماورا بنفش پلاستیک را تحت تاثیر بسیار زیادی قرار می دهد و علاوه بر تغییر رنگ سبب آسیب به شکل ظاهری پلاستیک می شود. بنابراین وجود مستربچ آنتی وی در صنعت ساخت وسایل پلاستیکی برای تثبیت کیفیت بسیار مهم تلقی می شود. در حقیقت بهتر است بگوییم که وجود این متریال و افزودنی مهم در پلاستیک ها یک پارامتر مهم در تعیین عمر محصولات پلاستیکی به شمار می رود. مستربچ های ضد اشعه ماورا بنفش در تولید محصولات پلاستیکی مانند تابلوهای جاده‌ای، صندلی پلاستیکی، چمن های پلاستیکی، استخر شنا، پارچه های آفتابگیر خودرو، توپ های شناور و… استفاده می شوند. این تجهیزات که در برابر نور خورشید قرار دارند باید با استفاده از افزودنی هایی تولید شوند که ضد اشعه ماورا بنفش خورشید هستند. همچنین این محصول بر پایه پلی اتیلن و پروپیلن ساخته می شوند.

این افزودنی سبب  افزایش عمر مفید محصولات پلاستیکی می شود. این محصولات که در برابر نور خورشید قرار می گیرند نیاز به محافظت دارند. این تجهیزات علاوه بر این که از تخریب پلیمر در برابر نور خورشید جلوگیری می کنند، سبب درخشندگی محصول شده و خواص مکانیکی و استحکام آن را حفظ می کنند. اشعه ماورا بنفش سبب سفید شدگی محصولات پلاستیکی شده و خواص فیزیکی و مکانیکی آنها را کاهش می‌ دهد. در نهایت به شکستگی و ایجاد ترک در محصولات پلاستیکی منجر می شود. به طور کلی این مستربچ ها برای حفظ ویژگی‌ های مثبت پلیمرها و محصولات پلاستیکی استفاده می شوند. این پایدار کننده ها که تحت عنوان مستربچ شناخته می شوند در دفع اشعه ماورا بنفش خورشید برای محصولات پلاستیکی کاربرد دارند.

نکاتی که باید درباره مستریچ ANTI UV بدانید

قیمت مستربچ آنتی یو وی 

صنایع مختلف برای اینکه مقاومت محصولات تولیدی خود را افزایش دهند و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنند به سراغ خرید مستربچ هایی می‌ روند که در برابر نور خورشید مقاوم هستند. مستربچ Anti UV سبب افزایش قیمت پلیمرها می شود و به دلایل مختلف که در قسمت قبل اشاره کردیم به محصول نهایی اضافه می شود. مستربچ آنتی یو وی یک از انواع مستربچ های پرکاربرد در صنایع گوناگون برای تولید محصولات پلاستیکی است. این محصول که نوعی جاذب نور uv اشعه فرابنفش می باشد به نام مستربچ آنتی یو وی شناخته می شود. پارامترهای زیادی بر روی قیمت نهایی مستربچ آنتی یو وی تأثیر گذار هستند. از جمله این پارامتر می توان به کیفیت مستربچ اشاره کرد. هرچه کیفیت این افزودنی بالاتر باشد مسلما قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند.

خوشبختانه امروزه مراکزی هستند که این افزودنی‌ ها را به صورت قانونی و مجاز عرضه می کنند. برای خرید این افزودنی‌ ها بهتر است در ابتدا مقدار مورد نیاز خود را تعیین کرده و سپس با اطمینان از کیفیت محصول آنها را تهیه کنید. قیمت این محصولات ممکن است با توجه به پارامترهای مختلف و نوسانات بازار کاهشی یا افزایشی باشد. بنابراین می توانید قیمت این افزودنی ها را به صورت آنلاین از اینترنت استعلام کنید. این محصولات به صورت کیسه ای در حجم و اندازه های مختلف عرضه می شوند. برای تهیه محصولات بعد از استعلام قیمت و یافتن مرکز معتبر و مجاز بهتر است نسبت به کیفیت محصولات عرضه شده اطمینان خاطر کنید.

مزایای مستربچ آنتی یو وی    

مزایای مستربچ آنتی یو وی    

استفاده از  مستربچ Anti UV در تولید محصولات پلاستیکی دارای یک سری مزایا می باشد. به عنوان مثال بهره مندی از این افزودنی در تولید محصولات پلاستیکی سبب تثبیت این محصولات شده و ویژگی های آنها را بهبود می بخشد. هنگامی که محصولات پلاستیکی برای طولانی مدت در معرض نور خورشید قرار گیرند به دلیل اشعه ماورا بنفش خورشید ساختار آن ها تحت تاثیر واکنش شیمیایی قرار گرفته و تخریب می شود. استفاده از مستربچ به عنوان یک افزودنی در مواد اولیه محصولات پلاستیکی سبب به حداقل رساندن فرایند تخریب ساختار پلاستیک در برابر نور خورشید می شود. بنابراین سبب می شود تا ساختار پلاستیک برای طولانی مدت ثابت باقی بماند. از طرف دیگر مستربچ های رنگی، رنگ محصولات پلاستیکی را تثبیت می‌ کنند و از سفید شدن رنگ محصولات پلاستیکی جلوگیری می کنند.

این موضوع سبب می‌ شود تا ساختار محصولات پلاستیکی مانند روز اول درخشنده و جذاب به نظر برسد. به طور کلی مستربچ ضد اشعه ماورا بنفش موجب استحکام محصولات در برابر عوامل محیطی می شود. بهره مندی از افزودنی محصول را برای مدت طولانی در برابر عوامل محیطی ایمن نگه می دارد. مستربچ Anti UV علاوه‌ بر حفظ درخشندگی ظاهر محصولات پلاستیکی سبب حفظ خواص مکانیکی محصولات می شود. بنابراین این افزودنی برای محصولات پلاستیکی که در محیط بیرونی و در معرض نور خورشید قرار می گیرند مهم تلقی می شود.

جمع بندی

در این مطلب در مورد مستربچ unti uv  و مزایای استفاده از آن بحث کردیم. به طور کلی مستربچ یک افزودنی است که برای حفظ خواص محصولات پلاستیکی در تولید آن ها استفاده می‌ شود. این افزودنی در رنگ های مختلف وجود داشته و سبب  رنگ دادن بهتر محصولات پلاستیکی می شود. مستربچ ضد اشعه ماورا بنفش خورشید از محصولات پلاستیکی در برابر عواملی نظیر نور خورشید محافظت می‌ کند. این افزودنی موجب حفظ خواص فیزیکی و مکانیکی این وسایل شده و از تغییر شکل و رنگ آن ها جلوگیری می کند.