مشاوره رایگان 09192124919

 مستربچ افزایش mfi ،از مهم ترین مواد افزودنی در واحد های تولیدی محصولات پلیمری است. این مواد می تواند شاخصmfi  پلیمر ها را تغییر دهد. این شاخص، روان بودن مواد پلیمری را مشخص می کند. با خریداری مستربچ ها، می توانید محصولات پلیمری را با سختی و مقاومت بالا، تولید کنید.

مستربچ افزایش شاخص جریان مذاب mfi

شاخص جریان مذاب یا mfi پارامتری برای اندازه گیری میران پلیمر ذوب شده است. برای اندازه گیری این میزان، سوراخی با قطر معین را تعیین می کنند. سپس پلیمر را تا حد استاندارد گرم خواهند کرد. سرانجام مقدار پلیمری که در حدود ۱۰ دقیقه از این سوراخ خارج شود، mfi نامیده خواهد شد. mfi اهمیت ویژه ای برای تولید محصولات پلیمری دارد. دلیل این امر، این است که هر کدام از محصولات، به mfi انحصاری نیاز دارند.

 در صورتی که برای تولید محصولات از mfi مخصوص آن ها استفاده نشود، مشکلاتی نظیر پوسته شدن، ابعاد نامناسب و ناپایدار و … پدید می آیند. به همین دلیل امروزه با استفاده از مستربچ ها، میزان روان بودن پلیمر ها را افزایش یا کاهش می دهند. مستربچ ها افزودنی هایی هستند که بر شاخص جریان مذاب پلیمر تاثیر می گذارند. این مواد افزودنی هیچگونه تغییری در خواص پلیمر ها و شفافیت آن ها ایجاد نخواهند کرد.

مزایای استفاده از مستربچ افزایش دهنده mfi

مزایای استفاده از مستربچ افزایش دهنده mfi

امروزه مستربچ افزایش mfi به دلیل مزایای بیشماری که دارد، بسیار پرطرفدار است. به گونه ای که در اکثر کارخانه های تولیدی پارچه و محصولات پلیمری از آن استفاده می شود. یکی از بارز ترین مزیت های مستربچ ها را می توان افزایش استحکام مواد دانست. استحکام مواد برای تولید محصولات کششی اهمیت زیادی دارد.

به همین دلیل استفاده از مستربچ ها، در تولید محصولات کششی با انعطاف پذیری بالا، موثر است. مستربچ ها با تغییر میزان روان بودن پلیمر ها، سختی آن ها را نیز تغییر می دهند. این امر از دیگر مزیت های مستربچ است؛ زیرا که با افزایش میزان سختی پلیمر، محصولات باکیفیت تری تولید می شود.

 مستربچ ها از خزش پلیمر جلوگیری کرده و مقاوت آن را افزایش می دهند. علاوه بر این، جرم مولکولی پلیمر را کاهش خواهند داد. این امر موجب بالا رفتن راندمان کاری و افزایش سرعت تولید می شود. میزان نفوذ پذیری در پلیمر ها با استفاده از مستربچ ها افزایش می یابد. به همین دلیل افزودنی های دیگر راحت تر با پلیمر ترکیب خواهند شد. محصولاتی که با پلیمر مستربچ دار تولید می شوند، ظاهر براق تری دارند.

برتری مستربچ ها در مقایسه با سایر عوامل تاثیر گذار بر شاخص جریان مذاب

کاربرد مستربچ افزایش دهنده mfi

به طور کلی از مستربچ افزایش mfi در تمام فرایند هایی که نیاز به افزایش شاخص جریان مذاب باشد، استفاده خواهد شد. این مواد افزودنی می تواند ناپایداری های موجود در فرایند ریسندگی را کاهش دهد. به همین دلیل اصلی ترین کاربرد آن را می توان، صنایع نساجی دانست. مستربچ در فرایند های اکستروژن نیز کاربرد دارد. در صنایع تزریق مواد پلیمری در قالب ها، نیز از مستربچ ها استفاده می شود.

 از جمله مهم ترین صنایع تزریق، صنعت تولید محصولات پلاستیکی است. از دیگر کاربرد های مستربچ را می توان تولید مونوفیلامنت ها دانست. این مواد افزودنی، اصلی ترین ماده تولید پارچه های ملت بلون هستند. برای تولید انواع اسپاند باند ها و نخ های پلی پروپیلن از مستربچ ها استفاده می شود. مستربچ های افزاینده mfi در صنایع تولیدی گرانول و کامپاند نیز کاربرد دارند.

برتری مستربچ ها در مقایسه با سایر عوامل تاثیر گذار بر شاخص جریان مذاب

یکی دیگر از عواملی که موجب افزایش شاخص mfi می شود، دما است. در واقع با افزایش دما نیز می توان روان بودن پلیمر ها را افزایش داد. اما این عامل معایب گسترده ای دارد. یکی از معایب افزایش mfi با افزایش دما، تخریب زنجیره پلیمر ها است. در این فرایند زنجیره های ماتریسی به یکدیگر می چسبند و منجر به کاهش mfi می شوند. این پدیده با عنوان کراسلینگ شناخته می شود. در حالی که با استفاده از مستربچ افزایش mfiآسیبی به زنجیره های ماتریسی وارد نخواهد شد.

 علاوه بر این، استفاده از سایر روش ها، هزینه های گزافی را پدید می آورد. این امر منجر به افزایش چشمگیر هزینه های تولید می شود. به همین دلیل اغلب تولید کنندگان از مستربچ ها برای افزایش شاخص mfi استفاده خواهند کرد. این مواد افزودنی، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود. همچنین استفاده از آن ها بسیار آسان و راحت هستند. در دسترس بودن این مواد افزاینده، از دیگر مزیت های آن به حساب می آیند. لازم به ذکر است که حجم مستربچ ها، باید ۱ الی ۵ درصد مواد اولیه باشد.

مستربچ افزایش شاخص جریان مذاب mfi

 نتیجه گیری

مستربچ افزایش mfi از جمله کاربردی ترین مواد افزودنی پلیمر ها است. این مواد، جرم مولکولی مواد پلیمری را تغییر می دهند و باعث افزایش سرعت تولید می شوند. از مستربچ ها می توان با درصد های وزنی متفاوت استفاده کرد. برای دریافت اطلاع بیشتر در مورد قیمت این محصول و نحوه استفاده از آن، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *