مشاوره رایگان 09192124919

خرید گرانول با بهترین قیمت و کیفیت

گرانول با کیفیت

مواد پلیمری بسیاری در صنایع مختلف در حال استفاده هستند که یکی از آن‌ها را گرانول تشکیل می‌دهد. خرید گرانول و استفاده درست از آن، نیازمند اطلاعات کافی در این زمینه است. اغلب افرادی که در حیطه تولید پلاستیک و بسیاری از مواد پلیمری دیگر فعالیت می‌کنند، از این محصول و همچنین مزایا و کاربرد‌های آن اطلاع داشته و حداقل نام آن را شنیده‌اند. برای ساخت انواع پلاستیک‌ها در هر محصول، دستگاه‌هایی به‌کار می‌رود که این دستگاه‌ها نیاز به مواد اولیه دارند. این ماده توانسته از میان دیگر مواد، جایگاه اول را از آن خود کند.

تعریف گرانول

همان‌گونه که در ابتدا به آن اشاره شد، این عنصر یکی از انواع مواد پلیمری است که شکل خاصی از آن‌ها را تشکیل می‌دهد. با این وجود، امکان دارد برخی افراد گمان کنند با خرید گرانول در‌واقع گرید خاصی از پلیمر را تهیه کرده‌اند؛ اما این باور اشتباه است. در اصل، این عنصر تنها گوشه‌ای از شکل خاص این مواد را شامل شده و البته قابلیت بسیار گسترده‌ای دارد. برای آنکه با شکل ظاهری آن آشنا شوید، کافی است بدانید که حالتی دانه‌مانند و پودری دارد. همین حالت باعث می‌شود قابلیت آن برای کاربرد بالا‌تر رود.

اصلی‌ترین دلیلی که افراد از این عنصر در صنعت یا هر جای دیگری استفاده می‌کنند، آسان‌شدن فرآیند تولید است. با آنکه گفته می‌شود این عنصر حالت پودری دارد، اما به شکل پودر کامل نبوده و دانه‌هایی ریز آن را تشکیل می‌دهند. با این وجود، زمانی‌که به خرید گرانول پرداخته و از آن در فرآیند تولید بهره می‌برید، لازم نیست نگران پخش‌شدن آن در هوا باشید. بسیاری از عناصر دیگر در این زمینه، در هوا پخش شده و آلودگی محیطی و همچنین مشکلات تنفسی را به‌وجود می‌آورند؛ در‌صورتی که گرانول چنین معایبی ندارد.

امکان دارد مقدار زیادی از دیگر موادی که حالت پودری دارند، در زمان پخش‌شدن در هوا هدر برود. علاوه‌بر این مسائل، دستگاه‌هایی که برای تولید پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرند، با مواد پودری سازگار نبوده و بهتر است این عنصر ریز‌دانه را در آن‌ها به‌کار ببرید. با وجود تمامی این مسائل، بسیاری از تولید‌کنندگان پلاستیک در صنایع کابل برق، لاستیک و… ترجیح می‌دهند از ماده‌های پودری استفاده نکنند. حال خرید گرانول که ماده‌ای نو بوده و اغلب در صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاری بسیار معقول به‌نظر می‌رسد.

انواع گرانول

این عنصر که اغلب با نام گرانول پلاستیکی هم شناخته می‌شود، عنوان یکی از پر‌مصرف‌ترین مواد خام در جهان را از آن خود کرده است. بیشترین کارایی انواع مختلف آن در صنعت ساخت پلاستیک است، اما می‌توان این ماده را برای تولید جلیقه ضد‌گلوله یا حتی ماسک صورت هم به‌کار برد. با این اوصاف، نمی‌توان یک مدل از آن را برای تمامی این محصولات استفاده کرد. از آنجایی‌که پلاستیک‌ها در 2 دسته ترموست و ترموپلاستیک قرار می‌گیرند، آن نوعی که با گرانول ساخته می‌شود ترموپلاستیک است.

شاید هنگام تهیه بسیاری از محصولات به این مسئله فکر نکنید که در‌واقع در حال خرید گرانول هستید، اما این مسئله از چنین جنبه‌ای خارج نیست. موادی که با این عنوان در ساخت ترموپلاستیک به‌کار می‌روند قطری حدود 3 میلی‌متر داشته و سپس ذوب می‌شوند تا در دستگاه‌های مختلف قرار گیرند. می‌توان از دستگاه بادی و تزریق پلاستیک به‌عنوان برخی از این دستگاه‌ها نام برد. برای هر‌کدام از این دستگاه‌ها انواع مختلفی از گرانول مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پلی پروپیلن ( PP )

شاید با شنیدن و دیدن این نام حدس بزنید که طرز ساخت این پلیمر چگونه است! پلی پروپیلن که پلی پروپن هم نام دارد، در فرآیند پلیمریزاسیون تولید می‌شود. طی این عملیات، گاز پروپیلن ساخته شده و تحت نظارت سیستم کاتالیزور بررسی می‌گردد. هنگامی‌که به خرید گرانول می‌پردازید، در‌واقع یکی از فرآورده‌های نفتی را خریداری کرده‌اید. ماده اصلی و خام پلی پروپیلن از نفت خام و گاز طبیعی به‌جود می‌آید. با این اوصاف، می‌توان آن را در دسته محبوب‌ترین و پر‌کاربرد‌ترین نوع قرار داد.

اینکه بخواهید چه وزنی از پلی پروپیلن را مورد استفاده قرار دهید، باید شرایط پلیمریزاسیون آن را در‌نظر بگیرید؛ چراکه وزن مولکولی این ماده در فرآیند تولید مشخص می‌شود. طرز استفاده از پلی پروپیلن به شکل الیاف، پودر، پلاستیک و گلوله است. می‌توان از این عنصر برای تولید برخی تجهیزات خودرو، الیاف فرش، ظروف مختلف، ورقه‌های پلیمری، وسایل بسته‌بندی، وسایل پزشکی، لوازم‌التحریر، طناب و… استفاده کرد. در‌واقع، با تهیه یکی از این تجهیزات، به خرید گرانول پرداخته‌اید.

PP حالت کریستالی داشته و همین حالت سبب قابلیت کشسانی و استحکام خمشی بالای آن می‌شود. این ماده می‌تواند تا حرارت 160 الی 170 درجه سانتی‌گراد دوام آورده و از خود مقاومت نشان دهد. اگر دوست دارید آن را در محصولات مختلف، به رنگ‌های گوناگون داشته باشید، می‌تواند روی محصول نهایی رنگ بزنید. بسیاری از اسید‌های رقیق‌شده، حلال‌های شیمیایی و باز‌ها می‌توانند پلاستیک‌ها را در خود حل کنند؛ اما اگر یک پلاستیک از گرانول ساخته شده باشد، در برابر این عناصر حلال از خود مقاومت نشان می‌دهد.

گرانول پلی اتیلن
پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن ( PE )

زمانی‌که گاز پروپیلن از نفت خام و گاز طبیعی استخراج شد، حال می‌توان آن را با حضور یک سیستم کاتالیزور در فرآیند پلیمریزاسیون قرار داد. برای خرید گرانول در این نوع، ابتدا باید بدانید که پلی اتیلن دارای مدل‌های مختلفی بوده و بهتر است در ابتدا با آن‌ها آشنا شوید.

 • PE با وزن مولکولی بالا
 • پلی اتیلن با چگالی بالا
 • PE با چگالی کم
 • PE با چگالی بسیار کم
 • پلی اتیلن با پیوند متقابل
 • پلی اتیلن کلر
 • پلی اتیلن خطی با چگالی کم
 • PE با وزن مولکولی بسیار کم
 • PE با وزن مولکولی فوق‌العاده بالا
 • PE شبکه‌ای با چگالی بالا

با وجود این مدل‌ها می‌توان پلی اتیلن را یکی از رایج‌ترین انواع گرانول دانست. با خرید گرانول در این نوع می‌توانید از محصولات مختلف در برابر آب و رطوبت محافظ کنید؛ چراکه PE ضد‌آب است. وزن پایین و سبک و همچنین مقاومت در برابر حرارت بالا هم از دیگر مزایای آن است. این ماده توانایی آن را دارد که از خود در برابر ضربه، فشار و ارتعاشات مقاومت خوبی نشان داده و آن‌ها را جذب کند. می‌توان از PE برای تولید اسباب‌بازی، فلاسک، لوله‌های منعطف، سطل، استخر‌های پلاستیکی کوچک و… استفاده کرد.

یکی از اصلی‌ترین موادی که برای کار با دستگاه‌های تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی استفاده می‌شود، پلی اتیلن است که اغلب آن را با نام مختصر PE می‌شناسند.

پلی وینیل کلراید سفید رنگ
پلی وینیل کلراید چیست؟

پلی وینیل کلراید ( PVC )

به احتمال زیاد تا به حال نام پی‌وی‌سی به گوش‌تان خورده است و حداقل اطلاعاتی را در مورد آن دارید. یکی از بیشترین موارد خرید گرانول در جهان، در این دسته پلیمری انجام می‌شود. مواد خام و اصلی برای تولید این عنصر، نمک و روغن است. برای تولید کلرید لازم، آب نمک در فرآیند الکترولیز قرار می‌گیرد. حال اتیلن که از روغن به‌دست آمده، با این ترکیب مخلوط می‌شود. با مخلوط‌شدن این 2 عامل با یکدیگر، مونومر‌های وینیل کلرید یا همان VCM شکل می‌گیرند. برای آنکه رزین پی‌وی‌سی تولید شود، باید این مونومر‌ها را در فرآیند پلیمریزه قرار داد.

در فرآیند ساخت این ماده از سوخت‌های فسیلی بسیار کمی استفاده می‌شود؛ همین مسئله می‌تواند برای محیط‌زیست بسیار مفید واقع شود. با خرید گرانول در این نوع می‌توانید به ماده‌ای بسیار با‌دوام رسیده و از همین جهت هم آن را در شرایط مختلف به‌کار بگیرید. استفاده از این عنصر در حمل‌و‌نقل، ساختمان، برق، بسته‌بندی، پزشکی، صنایع الکترونیک و بسیاری از کاربری‌های دیگر به‌طور کامل، روشن و واضح است. باید برای تولید محصولات مختلف، PVC باید با طیف گوناگونی از افزودنی‌ها ترکیب شود.

پلی استایرن ( PS )

آیا تا به حال بسته‌بندی پلاستیکی دور یخچال یا لباس‌شویی نو را از نزدیک دیده‌اید؟ در‌واقع، این بسته‌بندی که برای محافظت از دستگاه استفاده می‌شود و رنگ سفیدی دارد، از پلی استایرن ساخته شده است. این ترموپلاستیک شفاف، در محصولات مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید گرانول در این زمینه می‌توان هم به شکل جامد و هم یک فوم سخت انجام شود. از نوع جامد این ماده برای تولید وسایلی همچون: ظروف پتری، لوله‌های آزمایشگاه، ظروف یبکار مصرف، جای CD، سینی و… استفاده می‌‎شود.

پلی استایرن جامد اغلب برای بسته‌بندی مواد غذایی و آزمایشگاهی استفاده می‌شود؛ چراکه این مواد باید بسته‌بندی شفاف و روشن داشته باشند. زمانی‌که به PS مواد رنگی اضافه کنید، می‌توانید به کارایی‌های بیشتری دست یابید. پلاستیک‌هایی که برای بسته‌بندی و محافظت از لوازم خانگی استفاده می‌شوند، قطعات مختلف خودرو، گلدان و اسباب‌بازی از این ماده با رنگ‌های گوناگون بهره می‌برند.

گرانول اپیک پلیمر
گرانول‌ها چگونه ارزش گذاری می‌شوند؟

قیمت گرانول

چنانچه قصد خرید گرانول را دارید، ابتدا باید به قیمت آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. با آنکه کیفیت می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در این زمینه داشته باشد، اما نباید از میزان تاثیر دیگر عوامل هم غافل شوید. از آنجایی‌که این ماده انواع مختلفی دارد، نمی‌توان نرخ معینی را برای تمامی آن‌ها مشخص کرد. هر‌کدام از این انواع، دارای خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به خود هستند؛ به همین دلیل هم در صنایع محدودی به‌کار می‌روند؛ یعنی نمی‌توان از یک نوع گرانول در تمامی صنایع استفاده کرد.

عوامل بسیاری می‌توانند روی قیمت ماده خام، مواد تولید‌شده از این عنصر و همچنین محصولات تولیدی از این مواد تاثیر بگذارند. برای در‌نظر‌گرفتن قیمت، ابتدا باید ببینید چیزی که می‌خواهید در چه فرآیندی تولید شده و چه زمانی مورد نگهداری واقع شده است. تمامی این مسائل می‌توانند در نرخ نهایی موثر واقع شوند. البته باید پیش از خرید گرانول، مشخص کنید که خواستار نوع نو آن هستید یا مدل بازیافتی را می‌خواهید!

چند گرانول که در اپیک پلیمر به فروش میرسند
فروش گرانول در اپیک پلیمر چه فرآیندی دارد؟

فروش گرانول

چنانچه در این زمینه فعالیت کرده و می‌خواهید به فروش گسترده‌ای برسید، ابتدا باید مسائل مهم در این حیطه را رعایت کرده و کار‌های لازم را انجام دهید. یکی از این کار‌های لازم آن است که دسته‌بندی درستی از محصولات موجود خود داشته باشید. چنانچه تنها مواد خام را تولید و عرضه می‌کنید، بهتر است شرکت‌هایی که خواهان این نوع پلیمر هستند را شناسایی کرده و به آن‌ها بفروشید. از آنجایی‌که در چند سال اخیر خرید گرانول بسیار رونق یافته، می‌توانید روی فروش بهتر خود برنامه‌ریزی کنید.

چنانچه قیمت را در همان ابتدا مشخص کنید، امکان دارد طی نوسان بازار، قیمت‌ها بالا و پایین شده و ضرر کنید؛ با این حساب توصیه می‌شود در آگهی فروش خود نرخ محصول را به‌صورت توافقی اعلام کرده یا قیمت را به‌صورت حدودی بیان کنید. می‌توانید در این آگهی، به خواص و مزایای گرانولی که می‌فروشید هم اشاره‌ای داشته باشید تا خریدار بتواند متوجه شود با چه محصولی سر و کار دارد.

گرانول سیاه رنگ
چگونه از اپیک پلیمر گرانول بخریم؟

خرید گرانول

برای خرید گرانول در قیمت و کیفیت مناسب، ابتدا باید آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرید. این مسئله برای خرید هر وسیله دیگری صدق می‌کند. یکی از دغدغه‌های بزرگ افرادی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، آن است که هنگام خرید چه فاکتور‌هایی را در‌نظر بگیرند. با این حساب، اگر می‌خواهید خریدی عالی داشته باشید، باید طبق برخی نکات و اصول صحیح پیش بروید.

از گرانول چه استفاده ای دارید؟

شما باید به‌عنوان یک خریدار بدانید که می‌خواهید برای ساخت چه چیزی از این ماده بهره ببرید؛ این مسئله به شما کمک می‌کند تا با گرفتن مشاوره درست، نوع پلیمری که به آن نیاز دارید را شناسایی کنید. این نکته هنگام خرید گرانول می‌تواند فاکتوری بسیار حیاتی و مهم باشد. برای مثال چنانچه می‌خواهید وسایلی همچون: لوازم آشپزخانه، روکش سیم و کابل و همچنین لوازم‌التحریر را تولید کنید، باید گرید مورد‌نیاز برای ساخت این لوازم را بشناسید. گرید‌های مورد‌نیاز در این زمینه، پلی پروپیلن و پلی اتیلن هستند.

رشته های گرانولی
فرآیند خرید پلیمر از اپیک پلیمر چگونه است؟

در نظر گرفتن قیمت

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی که هر فرد برای خرید کوچک‌ترین محصول به آن دقت می‌کند، قیمت آن وسیله است. مهم‌ترین مسئله‌ای که می‌تواند در نرخ نهایی محصول یا حتی مواد خام تاثیر مستقیم داشته باشد، نرخ ارز است. از آنجایی‌که این نرخ در روز نوسانات زیادی را تجربه می‌کند، نمی‌توان برای هر نوع گرانول قیمت مشخصی را معین کرد. یکی از کار‌های مهم هنگام خرید گرانول آن است که نرخ آن را به‌صورت لحظه‌ای مورد بررسی قرار داده و آن قیمت را با چند دقیقه قبل مقایسه کنید.

علت بررسی لحظه‌ای یا حتی ساعتی قیمت این ماده در طول روز آن است که میان خریداران رقابتی سخت وجود دارد. یکی دیگر از دلایل تغییر روزانه نرخ این عنصر در بازار، مقایسه قیمت آن در بورس کالا و همچنین میزان عرضه پتروشیمی‌ها است. برای آنکه شما هم بتوانید در این رقابت بزرگ سود کرده و خریدی عالی داشته باشید، باید پیش از خرید محصول منبع رسمی اعلام قیمت واحد را آنالیز کنید. از آنجایی‌که هیچ منبع رسمی برای این کار در‌نظر گرفته نشده، بسیاری از خریداران در این زمینه مشکل دارند!

اگر می‌خواهید در خرید گرانول، آن را به‌صورت منصفانه تهیه کرده باشید، بهتر است پیش از انجام این کار با چندین شرکت معتبر در این زمینه تماس گرفته، اطلاعات مورد‌نیاز خود را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

محصول مورد نیاز را از کدام شرکت بخریم؟

یکی دیگر از فاکتور‌های مهم در این عرصه آن است که شما این سوال را از خود بپرسید. در‌واقع، این شرکت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوانید محصول مورد‌نیاز‌تان را از آن تهیه کنید؟ اصلی‌ترین فاکتوری که در این زمینه باید به آن دقت کنید، اعتبار آن شرکت است. خرید گرانول نباید از یک شرکت بی نام و نشان انجام شود. پیش از انجام این کار باید اعتبار و نام و نشان آن کمپانی را به‌خوبی بسنجید. شاید در وهله اول پیدا‌کردن و انتخاب یک تامین‌کننده در این عرصه کمی سخت به‌نظر برسد، اما خیال‌تان برای خرید‌های بعدی راحت خواهد شد.

برای یافتن این تامین‌کننده می‌توانید از دوست و آشنا پرس‌و‌جو کنید، در اینترنت و سایت‌هایی که در این حیطه فعالیت می‌کنند بگردید یا تبلیغات مختلف برای انواع پلیمر را یافته و این نوع را از میان آن‌ها برگزینید. خرید گرانول می‌تواند هزینه زیادی را به‌همراه داشته و وقت زیادی را از شما بگیرد؛ با این اوصاف باید در انتخاب شرکت تامین‌کننده دقت کرده و تایم زیادی را برای پیدا‌کردن بهترین مورد آن صرف کنید.

گرانول سیاه رنگ در مشت یک شخص
دو نوع گرید اصلی کدامند؟

شناسایی 2 نوع گرید اصلی

آن – گرید و آف – گرید، 2 گرید اصلی گرانول هستند که می‌توانند این پلیمر را به 2 نوع مختلف تقسیم‌بندی کنند. تمامی محصولاتی که با استاندارد‌های پتروشیمی همچون: خواص فیزیکی، ظاهری و مکانیکی تطبیق داشته باشند، در دسته آن – گرید قرار می‌گیرند. در مقابل هم آن محصولاتی که با چنین استاندارد‌هایی تطابق ندارند، ملزوم به قرار‌گیری در دسته آف – گرید هستند. برای خرید گرانول باید دقت کنید که کدام نوع آن و چه مدلی را تهیه می‌کنید.

هر مقداری که محصولات در دسته آن – گرید از سطح بالای آن فاصله بگیرند، کاهش قیمت را تجربه خواهند کرد. این مسئله نشان‌دهنده پایین‌آمدن کیفیت محصول نیز است. آف – گرید هم 3 مدل آف یک، آف 2 و آف 3 را دارد. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند این 3 مدل را از یکدیگر جدا کند، اختلاف کیفیت در آن‌ها است. حتی همین اختلاف کیفیت در برخی مواقع می‌تواند سبب نزدیک‌شدن گرانول آف – گرید به آن – گرید شود.

عوامل موثر بر قیمت گرانول

با‌توجه به آنکه نمی‌توانید نرخ معینی را هنگام خرید گرانول در‌نظر بگیرید، با این حال بهتر است عوامل موثر روی قیمت آن را مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهم‌ترین موارد که می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود، همان نوسان ارز است که پیش‌تر درباره ان توضیح دادیم. در ادامه دیگر عواملی که می‌توانند به نوبه خود در این زمینه تاثیر‌گذار واقع شوند را نام برده و هر‌کدام را به‌اختصار توضیح می‌دهیم.

 • میزان خالص‌بودن مواد

همان‌طور که مشخص است، شما باید برای ماده‌ای که مقدار خلوص بیشتری دارد هزینه زیاد‌تری را هم بپردازید. در این شرایط بهتر است پیش از خرید گرانول تست‌هایی را برای اطمینان از درصد خلوص مواد انجام دهید. برای اطلاع از میزان نا‌خالصی غیر‌پلیمری تست خاکستر و برای نا‌خالصی‌های پلیمری می‌توانید از تست دی‌اس‌تی کمک بگیرید.

 • درجه رنگ مصرفی

اگر گرانولی بی‌رنگ و شفاف می‌خواهید، باید هزینه بسیار بیشتری را بپردازید. این نوع از محبوبیت بسیاری برخوردار بوده و در تمامی صنایع به‌عنوان پر‌کاربر‌ترین نوع شناخته می‌شود. پس از مدل شفاف، آن‌هایی که رنگ‌های روشن آبی و زرد دارند بسیار محبوب واقع می‌شوند. اگر قیمت بیشتر از رنگ برایتان اهمیت دارد، می‌توانید به سراغ رنگ‌های تیره بروید. برای خرید گرانول به ارزان‌ترین شکل ممکن می‌توانید رنگ‌های تیره را انتخاب کنید.

 • نوع پلاستیک

پلاستیک‌ها هم برای خود درجه‌بندی خاصی دارند. یکی از گران‌ترین درجه‌ها مختص به پلاستیک مهندسی است. برای ساخت آن از مواد اولیه نو استفاده می‌شود. اگر به‌دنبال محصولی ارزان هستید، می‌توانید مدلی که از گرانول‌های بازیافتی ساخته می‌شود را تهیه کنید. با آنکه نوع بازیافتی از کیفیت پایین‌تری برخوردار است، اما می‌توان با اعمال برخی عملیات روی آن کیفیت را افزایش داد. بسیاری از شرکت‌ها برای کنترل و کاهش هزینه‌ها از پلاستیک‌های بازیافتی در این زمینه استفاده می‌کنند.

گرانول های تولید شده در اپیک پلیمر
گرانول به چه روشی تولید می‌شود؟

روش های تولید گرانول

شاید در زمان خرید گرانول به روش تولید آن فکر نکنید، اما یکی از مراحل مهم برای رسیدن به محصولی با‌کیفیت، همین مرحله است. برای ساخت این ماده از پلیمری ذوب‌شده استفاده می‌شود. البته این پلیمر در ابتدا مذاب نیست و برای ذوب‌کردن آن از دستگاه اکسترودر بهره می‌برند. در‌واقع، این دستگاه حالت چرخ گوشت داشته و ماده خام اولیه وارد آن می‌شود تا پس از ذوب، از سوراخ‌های موجود بیرون بیاید. در قسمت سری اکسترودر چیزی همانند یک کاتر وجود دارد که پلیمر‌های خروجی را قطع می‌کند تا به دانه‌هایی ریز تبدیل شوند.
مواد پلاستیکی بازیافتی نمی‌توانند دوباره در این فرآیند قرار بگیرند؛ به همین دلیل آسیاب شده و شکل‌هایی غیر‌منظم به خود می‌گیرند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای خرید گرانول به سراغ این نوع نروند؛ چراکه اندازه آن‌ها یکسان نبوده و کار با این پلاستیک‌های بازیافتی کمی سخت است. ساچمه‌های کوچک گرانولی می‌توانند در روند تولید محصولات مختلف کارایی بهتری را از خود نشان دهند.

دستگاه تولید گرانول
گرانول بازیافتی یا گرانول معمولی

گرانول یا گرانول بازیافتی

به‌صورت کلی، این ماده تنها در 2 حالت تولید می‌شود؛ یکی از آن‌ها با مواد پتروشیمی نو بوده و دیگری با مواد بازیافتی است. این مسئله می‌تواند مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده کیفیت محصولی نهایی تولید‌شده با این عناصر باشد. تمامی افراد می‌دانند محصول تولیدی از مواد اولیه خام پتروشیمی کیفیت غیر‌قابل مقایسه‌ای با نوع بازیافتی دارد. اما تمامی افراد توانایی خرید گرانول در این نوع را ندارند. به همین دلیل نوع بازیافتی می‌تواند هزینه‌ها را کاهش داده و حتی برای محیط‌زیست هم مفید و موثر واقع شود.

البته با اینکه این نوع از کیفیت کمتری برخوردار است، اما برخی ترفند‌ها هم در این حیطه وجود دارند که می‌توانند به افزایش کیفیت گرانول بازیافتی کمک کنند. یکی از این ترفند‌ها شستن مواد بازیافتی است؛ با این کار، خلوص مواد در عملیات بازیافت بالا‌تر می‌رود.