مشاوره رایگان 09192124919

کامپاند لوله خرطومی

نام | Name:

کامپاند لوله خرطومی | Electrice/Hose Pipe Compound

مصارف | usage

  • لوله خرطومی های سینک، روشویی آشپزخانه و دستشویی Hose pipes
  • لوله خرطومی های برق Electric Hose pipes
  • لوله خرطومی های آکاردئونی ( شلنگ قلیان) Accordion pipes

خواص کلی| General properties 

  • انعطاف پذیری بالا  High Flexibility

  • قابلیت کلاج شدن و باز و بسته شدن بدون ترک خوردگی و پارگی Ability to open and close without cracks

  • رنگ شفاف و سفید مات Trans Parent and white matte color

انتخاب بهترین کامپاند لوله خرطومی در بازار

لوله خرطومی یکی از وسایل لازم در هنگام ساخت و ساز ساختمان است که از آن برای انتقال کابل ها استفاده می شود. در واقع هر کابل برق توکار از درون یک لوله خرطومی عبور کرده تا از آسیب هایی مثل فشار و رطوبت در امان باشد. لوله خرطومی که قرار است در زیر لایه های سیمان و وسایل قرار بگیرد باید دارای استحکام و مقاومت کافی باشد تا بتواند سال ها کار خود را به درستی انجام دهد. برای ساخت این مدل لوله خرطومی با کیفیت از فناوری کامپاند استفاده می شود. در واقع کامپاند لوله خرطومی نوع با کیفیت این محصول است که در بازار یافت می شود. در ادامه این مطلب تلاش می‌ کنیم تا توضیحات کامل تری را در مورد این محصول ارائه کنیم.

کامپاند لوله خرطومی چیست؟

در صنعت برای تولید لوله خرطومی از پلیمرهایی چون پلی اتیلن یا پی وی سی استفاده می کنند. اما این مواد به تنهایی استحکام کافی را ندارند، برای همین رنگدانه های جانبی نیز به آن ها اضافه می شود.

به این عمل، یعنی افزایش استحکام پلیمر از طریق افزودن رنگدانه، کامپاند می گویند. بنابراین وقتی به کامپاند لوله خرطومی اشاره می کنیم منظور ما لوله خرطومی است که با استفاده از فناوری کامپاند تولید شده، تا از استحکام بالایی برخوردار باشد.

ویژگی های بهترین کامپاند لوله خرطومی

انواع مختلف لوله خرطومی در بازار وجود دارد که هر یک متناسب با کار خاصی طراحی شده. ما نیز اگر بخواهیم به طور کلی در مورد ویژگی های یک لوله خرطومی مرغوب صحبت کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

انعطاف پذیری مناسب لوله خرطومی

معمولا لوله خرطومی در مکان هایی استفاده می شود که نیاز به لوله های منعطف وجود داشته باشد. در مکان‌هایی که زاویه مسیر عوض می ‌شود و قرار است یک مسیر پر پیچ و خم طی شود. از این رو لوله مورد استفاده باید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد.

کامپاند لوله خرطومی چیست؟

استحکام و دوام بالا

لوله خرطومی معمولا به عنوان وسیله توکار استفاده شده و بر روی آن لایه های مصالح قرار می گیرد. در این بین ممکن است فشار بالایی به لوله وارد شده و یا در بعضی مواقع دچار ضرب خوردگی شود. از طرفی در بعضی مسیرها، برای جبران کوتاهی لوله، آن را بیش از حد می کشند. این کشیدگی نیز دائمی بوده و لوله باید برای همیشه آن را تحمل کند. همه این موارد لازم می دارد که جنس لوله از استحکام کششی و مقاومت ضربه ای بالایی برخوردار باشد

عایق بودن کامل در مقابل جریان برق

معمولا از درون لوله خرطومی کابل های برق عبور داده می‌ شود. از این رو لازم است تا بدنه لوله به طور کامل در برابر جریان برق عایق باشد تا در صورت بروز مشکل برای سیم، باعث ایجاد برق گرفتگی نشود.

صاف و یکدست بودن سطح داخلی لوله

برای عبور دادن سیم و کابل از درون لوله خرطومی از یک فنر مخصوص استفاده می کنند. برای اینکه این کار هر چه راحت تر انجام شود، باید سطح درونی لوله به طور کامل صاف و یکدست باشد. این موضوع به فنر کمک می کند تا در طول مسیر خود به چیزی گیر نکند.

مقاومت در برابر حمله جوندگان

در بعضی مسیرها ممکن است لوله توسط جوندگانی چون موش و موریانه مورد حمله قرار بگیرد. برای جلوگیری از این مشکل معمولا در ساخت لوله از مواد ضد جوندگان استفاده می شود.

مراحل ساخت و تولید کامپاند لوله خرطومی

 برای ساخت لوله خرطومی از خط تولید مخصوص استفاده می شود. این خط تولیدها می توانند لوله های تک جداره و دو جداره را به صورت اتوماتیک تولید کنند. برای این کار ابتدا ماده اولیه را وارد مخزن دستگاه کرده تا در آنجا گرم، ذوب و آماده شکل دهی شود.

در قسمت بعدی، یعنی بخش ساخت لوله، شکل اصلی لوله خرطومی ایجاد می شود. لوله تولید شده را سپس سرد کرده و در انتها به قطعات مورد نظر برش می دهند.

قیمت و خرید کامپاند لوله خرطومی

یکی از دلایل گسترش استفاده از لوله خرطومی و گرانول بازیافتی قیمت مناسب آن در مقابل سایر لوله ها است. در این بین باز هم انواع مختلف این محصول در بازار وجود دارد که بنا به نیاز مشتری مورد استفاده قرار می گیرند. شما نیز اگر به دنبال لوله هایی باکیفیت مطمئن هستید، ما محصولات شرکت صنایع پلیمری اپیک را پیشنهاد می کنیم. مواد پلیمری که توسط شرکت اپیک در ساخت کامپاند لوله خرطومی مورد استفاده قرار می گیرد، انواع تست ها را پشت سر گذاشته و از کیفیت تضمین شده ای برخوردار است.

لوله خرطومی تنها یکی از محصولاتی است که توسط گروه اپیک در زمینه مواد پلیمری ساخته می شود. شما می توانید برای دریافت قیمت و مشاهده سایر محصولات مانند قوطی کلید پریز به فروشگاه اپیک مراجعه کرده و در صورت هرگونه سوال و ابهام با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.