مشاوره رایگان 09192124919

پلاستیک آسیابی یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت بازیافت هستند. این دستگاه ها برای تسهیل بازیافت ظروف و مواد پلاستیکی کاربرد خواهند داشت. پس از جداسازی پلاستیک ها از سایر زباله ها، آن ها را به صورت دسته بندی شده در داخل این آسیاب ها قرار می دهند و بعد از مدتی دستگاه ها آن را به قطعات بسیار کوچک تری تقسیم می کند.با توجه به افزایش مصرف پلاستیک ها و در مقابل افزایش تولید زباله های پلاستیکی، نیاز و اهمیت حضور این دستگاه ها در محل ها بازیافت زباله ها بسیار بیشتر شده است. در ادامه مطالب به بررسی بیشتر پلاستیک آسیابی و کاربرد ها آن اشاره خواهیم کرد.

پلاستیک آسیابی
پلاستیک آسیابی

پلاستیک آسیابی چیست؟

پلاستیک آسیابی و کاربرد های آن یکی از ضرورات هر مرکز بازیافتی می باشد. پلاستیک آسیابی یکی از تجهیزات تسهیل کننده روند بازیافت زباله های پلاستیکی است.این محصول در بسیاری از مواقع باعث تسریع در امر بازیافت می شود. همچنین نکته جالب درباره نحوه عملکرد این دستگاه ها این است که قبل از شروع قطعه قطعه کردن زباله ها پلاستیکی اندازه و میزان برش دادن آن ها قابل تغییر و تعیین می باشد. در واقع پس از قطعه قطعه کردن و فشرده کردن محصولات پلاستیکی، مجددا بازآفرینی مي شوند تا مورد استفاده دوباره قرار گيرند.

ویژگی های بهترین پلاستیک آسیابی
پلاستیک آسیابی

ویژگی های بهترین پلاستیک آسیابی چیست؟

استفاده و به کار بردن این محصولات، نیازمند مقدار کم و نا چیزی از مصرف انرژی می باشد. در واقع مصرف انرژی این دستگاه ها به طور کامل بهینه است و انرژی زیادی را صرف نخواهد کرد. همچنین استفاده از این دستگاه ها نیاز به تعداد نیروی انسانی بالایی نداشته و با کمترین افراد ممکن قادر به فعالیت خواهد بود. پلاستیک آسیابی دارای قابلیت هایی برای تعیین میزان اندازه و مقدار برش قطعات پلاستیکی می باشد و با در نظر داشتن کاربرد ها فراوانی که دارد از هزینه بسیار مناسبی برخودار است. همچنین این سازه معرفی شده به صورت اتومات به آسیاب کردن و فشرده کردن زباله ها پلاستیکی می پردازد و هیچ گونه نیازی به نیرو محرک انسانی نخواهد داشت.

انواع مختلف دستگاه آسیاب کننده پلاستیک ها چه ویژگی هایی دارند؟

با در نظر داشتن نیاز فراوان به چنین سازه ها کاربردی در مراکز بازیافتی، تولید کنندگان برای رفع نیاز و پاسخ دهی به تمامی نیاز ها مطرح شده از سمت مصرف کنندگان به تولید تعداد فراوانی از این نوع ماشین ها روی آورده اند. اما در صورت کلی، تمامی ماشین ها پلاستیک آسیابی در دو سته اساسی قرار داده می شوند. دسته اول آسیاب پلاستیک شمشیری است، قطعه اصلی و حیاتی این دستگاه ها تیغه ها برنده و قدرتمند هستند. این دستگاه ها دارای سیستمی مشابه با چرخ گوشت ها بزرگ و صنعتی هستند. موتور ها این دستگاه نیز از قدرت بسیار بالایی برخودار می باشند که پاسخگو فعالیت در طولانی مدت خواهند بود.نوع دیگری از این دستگاه ها، دستگاه آسیاب پلاستیکی چکشی است. این دستگاه بر خلاف دستگاه ها شمشیری دارای تیغه ای شبیه به چکش می باشد که به صورت عمود بر روی زباله پلاستیکی قرار گرفته و به همین طریق آن ها را خرد خواهد کرد.

دستگاه پلاستیک آسیابی
پلاستیک آسیابی

دستگاه های آسیاب پلاستیک چه تفاوتی با هم دارند؟

همان طور که در مطالب فوق به آن اشاره شد، نحوه خرد کردن و برش دادن پلاستیک ها در هر دو نوع از این تجهیزات متفاوت است.اما با در نظر داشتن عملکرد آن ها می توان به این نتیجه رسید که قطعات ایجاد شده به واسطه آسیاب ها شمشیری بسیار منظم تر هستند و با ایجاد آلودگی صوتی کمتری تولید می شوند. همچنین در مقابل آسیاب ها چکشی قطعات پلاستیکی را فشرده تر و غیر قابل مصرف تولید می کنند که نیاز مجدد به آسیاب کردن قطعات پلاستیکی را ایجاد خواهد کرد.

مزایای آسیاب کردن پلاستیک
پلاستیک آسیابی

مزایای استفاده از آسیاب پلاستیک

با توجه به تولید انبوه زباله های پلاستیکی در طول شبانه روز، نیازمند به فضایی جهت تخلیه یا نابودی این قطعات خواهیم داشت. همان طور که مشهود است تعداد زباله های پلاستیکی بسیار بالا است و زمان مورد نیاز برای بازگشت به طبیعت و بازیافت آن ها بسیار طولانی است. به همین علت نیازمند به استفاده از برنامه ها و تجهیزاتی خواهیم بود که موجب تسریع و تسهیل در روند بازیافت زباله های مذکور باشد. استفاده و بهره وری از دستگاه های آسیاب کننده پلاستیک موجب کاهش خطرات ناشی از افزایش زباله ها پلاستیکی خواهد شد و باعث جلوگیری از تولید دوباره آن ها می شود. از آن جا که پلاستیک ها به کمک مواد نفتی ساخته می شوند، استفاده کمتر و بازیافت مناسب آن ها موجب افزایش ذخیره سازی انرژی ها تجدید ناپذیر خواهد شد. همچنین بازیافت پلاستیک ها و باز گرداندن آن ها به چرخه تولید، موجب کاهش قیمت این محصولات شده و کمک بزرگی به اقتصاد هر کشوری خواهد کرد.

خرید پلاستیک آسیابی در تهران

جهت خریداری پلاستیک آسیابی در تهران یا هر نقطه ای از کشور، می توان به مراکز بازیافتی زیر نظر شهرداری ها و نمایندگی ها معتبر مراجعه کرد. البته به غیر این مراکز، کارخانه های بازیافت پلاستیک بسیاری وجود دارد که با مراجعه به آن ها می توان به طور مستقیم پلاستیک های بازیافتی را خریداری کرد.همچنین با افزایش مقدار تولید شده از پلاستیک های آسیابی می توان از طریق اینترنت آن ها را به راحتی خریداری کرد. در برخی از سایت ها خرید و فروش انواع ضایعات پلاستیک، افراد زیادی مشغول به انجام معاملات بسیاری در این زمینه هستند. از آن جایی که افراد زیادی از این نوع تجارت با خبر نیستند، انجام معاملات در زمینه بازیافت پلاستیک می تواند سود بسیار زیادی به همراه داشته باشد.

پلاستیک آسیابی
کاربرد پلاستیک آسیابی

کاربردهای پلاستیک آسیابی چیست؟

با توجه به تعداد فراوان و روز افزون زباله ها پلاستیکی، پس از اعمال فرایند ها بازیافت بر روی این پسماند ها خطرناک جهت باز گرداندن آن ها به چرخه تولید استفاده از این محصولات در ساخت برخی از کالا ها مصرفی کاربرد خواهد داشت. بنابراین در این قسمت به برخی از کاربرد های پلاستیک آسیابی اشاره شده است.

 • تولید لامپ ها پلاستیکی
 • تهیه و تولید عایق ها حرارتی و صوتی
 • قابل استفاده در زمینه جاده سازی
 • دارای کاربری در صنعت کشاورزی و دامداری
 • ساخت مهره ها پلاستیک بازیافتی
 • تهیه انواع زباله ها پلاستیکی
 • تولید پارچه ها متناسب برای تهیه پیراهن ها پلاستیکی
 • بافت فرش پلاستیکی بازیافتی
 • مورد استفاده برای تولید عایق ها رطوبتی
 • تولید انواع کیف های پلاستیکی
 • ساخت انواع لرزه گیر ها پلیمری
 • مورد استفاده در ساخت برخی از اسباب بازی ها
 • در برخی موارد از این پلاستیک ها در تولید زیورآلات پلاستیکی استفاده خواهد شد.
 • تولید دکمه ها مورد نیاز برای پوشاک

« سوالات متداول »

پلاستیک آسیابی چیست؟پلاستیک آسیابی یکی از تجهیزات تسهیل کننده روند بازیافت زباله های پلاستیکی است.این محصول در بسیاری از مواقع باعث تسریع در امر بازیافت می شود.کاربردهای پلاستیک آسیابی چیست؟
 • تولید لامپ ها پلاستیکی تهیه و تولید عایق ها حرارتی و صوتی
 • دارای کاربری در صنعت کشاورزی و دامداری
 • ساخت مهره ها پلاستیک بازیافتی
 • تهیه انواع زباله ها پلاستیکی 

پلیمر پلاست زینلی | Polymer Plast Zeinali

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *