مشاوره رایگان 09192124919

کامپاند پایه و کلاهک چراغ فضای باز

نام | Name:

کامپاند پایه و کلاهک چراغ فضای باز و بسته | plastic compounds for the base and cap of lights

مشخصات اولیه | Basic Specification :

MFI:9    Ash content: 20%

خواص کلی| General properties 

  • رنگ بندی سفید مشکی طوسی various color scheme
  • مقاوم در برابر حرارت و گرما Heat resistant
  • مقاوم در برابر سرما cold resistant 
  • مقاوم در برابر رطوبتMoisture resistant 
  • مقاوم به اشعه خورشید Anti UV 
  • خواص مکانیکی مناسب proper mechanical properties
  • قابلیت بستن پیج و میخ Screwable 

خریدکامپاند پایه و کلاهک چراغ فضای باز

کامپاند پایه به عنوان یک روش آسان و مقرون به صرفه برای ترکیب پلیمرها و مواد افزودنی برای تسهیل فرآیند پذیری یا افزایش خواص مطلوب در محصول استفاده می شود. در کامپاند پلیمری، هدف از اصلاح پلیمر، دستیابی به یک یا چند ویژگی خاص و در عین حال حفظ خواص فیزیکی، مکانیکی و سایر خواص ماده است. از کامپاند پلیمری می توان در تولید لوازم خانگی و خودرو، تولید قطعات الکتریکی و الکترونیکی، تولید ظروف یکبار مصرف و لبنیات از طریق فرآیند ترموفرمینگ، لوله های فاضلاب (Bush Fit)، شیلنگ ها، لوله های پنج لایه و حباب کلاهک چراغ فضای باز و … استفاده کرد. به طور کلی تولید یک ترکیب بر اساس سفارش مشتری و سطح انتظارات او توسط شرکت های کامپاند انجام می شود.

کامپاند پایه و کلاهک چراغ فضای باز چیست؟

ترکیب کامپاند از مواد پلیمری مانند انواع پلی اتیلن، پلی کربنات و غیره است که به منظور افزایش خواص فیزیکی، مکانیکی و حرارتی به مواد اولیه اضافه می شود. این ترکیبات عموماً به صورت گرانول تولید می شوند و در ترکیب محصولات پلیمری مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارت دیگر، این ترکیب شامل مخلوطی از چندین نوع پایه پلیمری با مواد افزودنی برای بهبود ساختار و خواص محصول تولیدی است. کامپاند پلی کربنات برای تولید محصولاتی با کیفیت بالا و هزینه نسبتاً کم از جمله کلاهک چراغ فضای باز بسیار مناسب می باشد. چراغ پارکی با حباب پلی کربنات در کنار نوع اکریلیک و چراغ های فضای باز از جنس کامپاند ABS، چند نمونه از رایج ترین نمونه های صنعت روشنایی فعلی برای ساخت کلاهک این نوع چراغ ها هستند. هر یک از کامپاندهای پلی کربنات، اکریلیک و ABS در ساخت کلاهک های چراغ فضای باز، ویژگی های خاص خود را دارند و مشتریان باید با توجه به نیاز خود انتخاب کنند.

کامپاند_پایه

ویژگی های بهترین کامپاند پایه و کلاهک چراغ فضای باز

کامپاند از سه جزء اصلی در ساختار خود تشکیل شده است که برای افزایش خواص محصول استفاده می شود. این سه جزء شامل پایه پلیمری، عامل سازگار کننده و سایر مواد افزودنی است. بنابراین باید کامپاند را به محصولی که پایه پلیمری نیز دارد اضافه کرد تا راحت تر با آن ادغام شود. ایجاد سازگاری بین کامپاند و محصول نهایی، وظیفه جزء دوم بوده تا بتوان آن را به طور یکنواخت با محصول مخلوط کرد. در غیر این صورت، کامپاند به طور یکنواخت و پیوسته در مواد پلیمری پخش نمی شود. جزء سوم ترکیب باعث بهبود خواص و ویژگی های محصول نهایی از جمله کلاهک های چراغ ها  می شود.

مراحل ساخت و تولید کامپاند پایه و کلاهک چراغ فضای باز

کامپاند پلیمری، حاصل ترکیبی است که طی مراحل معینی، مواد افزودنی و یک سری پلیمرهای مختلف با هم ترکیب شده و در نهایت کامپاند تولید می شود.

به طور کلی، فرآیندهای زیادی برای تولید کامپاندها باید طی شود. مهمترین فرآیندی که در تولید این مواد نقش اساسی دارد مرحله ذوب است که در ماشینی به نام اکسترودر انجام می شود. در ابتدای فرآیند، مواد افزودنی و پلیمرهای پایه با یکدیگر ترکیب شده و وارد دستگاه شده و سپس از اکسترودر خارج می شوند.

پس از این مرحله، ماده به دست آمده باید خنک شود، بنابراین مواد مذاب خارج شده از اکسترودر وارد سیستم خنک کننده شده و خنک می شود. سپس ترکیبات سرد شده که عموماً جامد هستند به ابعاد و اندازه های مختلف بریده شده و در نهایت ترکیب مورد نظر به دست می آید.

کلاهک های چراغ های فضای باز پلی کربنات همان چراغ های پلاستیکی از ضایعات پلاستیک هستند که با تزریق کامپاند پلیمری در قالب های از پیش طراحی شده تولید می شوند.

کلاهک چراغ فضای_باز

 

قیمت و خرید کامپاند پایه و کلاهک چراغ فضای باز

کامپاندها مزایا و ویژگی های مثبت زیادی دارند که در این مقاله به طور مختصر آن ها اشاره کرده ایم. تقاضا برای خرید کامپاندها در سال های اخیر به شدت افزایش یافته، دلیل این امر، ویژگی های مثبت و کاربردهای فراوانی است که از خود نشان داده اند. از جمله کاربردهای این مواد، کلاهک  های چراغ های فضای باز تولید شده با کامپاند   ABS می باشد که قیمت مناسبی در بازار دارند. انواع مختلف این چراغ ها را می توان با قیمت بسیار مناسب با این مواد تهیه کرد. برای اطلاع بیشتر از قیمت و خرید کامپاند پایه و کلاهک چراغ فضای باز و خرید پلی پروپیلن گرانول می توانید با ما تماس بگیرید.

نتیجه

کامپاندهای پلیمری یکی از انواع افزودنی های پرکاربرد در صنایع تولید پلیمر است. فرآیند تولید کامپاند مانند سایر محصولات پلیمری از طریق دستگاه های اکسترودر و فرآیند اکستروژن انجام می شود. هر نوع کامپاند دارای ویژگی ها، خواص و کاربردهای متفاوتی است. از مهم ترین انواع ترکیبات می توان به ترکیبات پلی اتیلن، پلی پروپیلن و پلی کربنات به عنوان پرکننده، پاک کننده رئولوژیکی، تقویت کننده با الیاف شیشه و … اشاره کرد که در صنایع مختلف کاربرد دارند. از کاربردهای آنها می توان به مواردی مانند ساخت کلاهک چراغ های فضای باز اشاره کرد.

منبع