مشاوره رایگان 09192124919

کامپاند تاخیر اندازه شعله

نام | Name:

کامپاندهای تاخیرانداز شعله|Flame Retardant compounds/masterbach

خواص مزایا | properties/ Advantages:

  • به صورت افزودنی( مستربچ) masterbatch  compounds/
  • به صورت کامپاند برای تزریق مستقیم compounds
  •  هالوژن دار hologenated
  • بدون هالوژن hologen free
  • بر پایه هموپلیمرها  homo polymer based
  • بر پایه کوپلیمرها co-polymer based

خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله

مواد و لوازمی که در اطراف شما قابل مشاهده واستفاده هستند، بسیاری از آن ها قابل اشتعال هستند. با پیشرفت تکنولوژی به موادی نیاز است که بتوان از آن ها در تولید و ساخت لوازم مورد نیاز در کاربرد های مختلف استفاده کرد تا بتوان از آش سوزی و اشتعال آن ها جلوگیری کرد. این کامپاند ها می تواند در مواد ساخت وسایل استفاده شوند . شعله ور شدن آتش را به تاخیر بیاندازند. برای خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله یکی از انواع کامپاند می بایست نکاتی را بدانید که در ادامه به آن ها پرداخته خواهد شد.

الیاف های پروپیلن در  خرید گرانول که در بسیاری از محصولات مانند هوا فضا و اتوموبیل استفاده می شوند. قابلیت اشتعال بالایی دارند و به سرعت شعله ور می شوند. استفاده از مواد  بازدارنده آتش در این ترکیبات باعث می شود که در هنگام حادثه یا انفجار شعله ور شدن به تاخیر بیافتد و بتوان کمترین میزان خسارت را از این اتفاقات برد.

کامپاند تاخیر اندازه شعله چیست؟

بازدارنده شعله مواد شیمیایی هستند که برای جلوگیری از شروع یا کند کردن رشد آتش روی مواد اعمال می شوند. از دهه 1970 در بسیاری از محصولات مصرفی و صنعتی برای کاهش توانایی اشتعال مواد از خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله استفاده شده است. بازدارنده هاش شعله اغلب به محصولات زیر اضافه می شوند:

  • مصالح ساختمانی از جمله سیم و کابل برق و مواد عایق مانند فوم های عایق پلی اورتان
  • محصولات حمل و نقل مانند صندلی ها، روکش ها، ضربه گیرها و سایر قطعات خودرو و هواپیما
  • وسایل خان مانند فرش، تشک، پرده های پارچه ای
  • وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر، لپ تاپ، تلویزیون و تلفن

بسیاری از مواد قابل اشتعال از بازار حذف شده اند یا دیگر تولید نمی شوند. با این حال، از آن جایی که آن ها به راحتی تجزیه نمی شوند. می توانند سال ها در محیط پایدار بمانند. همچنین می توانند به مرور زمان در بدن های حیوانات و انسان ها تجمع یابند.

 خرید کامپاند تاخیر اندازشعله

ویژگی های بهترین کامپاند تاخیر اندازه شعله

به طور کلی، بازدارنده های شعله بر اساس این که آیا برم، کلر، فسفر، نیتروژن یا بور دارند طبقه بندی می شوند. بازدارنده های شعله برم دار، حاوی برم هستند . پرمصرف ترین مواد بازدارنده شعله هستند. در بسیاری از کالا های مصرفی از جمله مبلمان، وسایل الکترونیک و مصالح ساختمانی استفاده می شوند. خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله  می تواند باعث کاهش هزینه های اضافه شود.دی فنیل اتر های برم دار از نظر شیمیایی با محصولاتی که به آن ها اضافه می شوند، ترکیب نمی شوند. بنابر این به راحتی از این محصولات جدا می شوند. وارد هوا و گرد و غبار موجود در هوا می شوند. PBDE ها می توانند وزن و قد کودکان هنگام تولد را کاهش دهند و رشد عصبی را مختل کنند. این مواد به طور گسترده برای ساخت برد های مدار کامپیوتر و لوازم الکترونیکی استفاده می شوند. همچنین در برخی منسوجات و کاغذ یا به عنوان افزودنی در سایر مواد بازدارنده شعله استفاده می شوند.

هنگام اشتعال ماده، این بازدارنده ها شعله هایی که در اثر احتراق به وجود آمده را از اکسیژن هوا جدا می کنند. به این منظور از شعله ور شدن بیش از حد آتش در محصول مورد نظر جلوگیری می شود. در سال های اخیر به دلیل داشتن ترکیبات مضر در خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله، به دنبال ترکیباتی هستند که برای انسان یا محیط زیست بی ضرر باشد و مانند پلاستیک زیست تخریب پذیر هیچ گونه گاز هالوژنی در آن ها به کار نرود.

مراحل ساخت و تولید کامپاند تاخیر اندازه شعله 

ترکیبات معدنی مختلف با برم، فسفر یا نیتروژن ترکیب می شوند و به عنوان تاخیر انداز آتش استفاده می شوند. ترکیبات معدنی شامل ترکیبات مبتنی بر نیتروژن، گرافیت سیلیس و فسفات های معدنی مانند فسفات آمونیوم هستند. ترکیبات معدنی شامل برخی از فسفات ها، اکسید های فلزی، هیدروکسید ها و سایر محصولات فلزی مانند آلومنیوم، روی و منیزیم است. ترکیبات معدنی مورد استفاده در خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله با سایر عناصر می توانند به ایمنی در برابر آتش در پلاستیک ها، فوم ها و محصولات چوبی کمک کنند.

مقایسه کامپاند|کامپاند تاخیر اندازشعله

قیمت و خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله   

قیمت ها برای خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله در مواد مصرفی آن ها متفاوت است. برخی از موادی که در آن ها وجود دارد ممکن است نسبت به مواد دیگر گران تر یا ارزان تر باشند. ترکیباتی که برای انسان و محیط زیست خطرناک نیستند معمولا قیمت های بیشتری در مقایسه با ترکیبات خطرناک دارند. ضد شعله ها می توانند در مرحله خاصی از فرآیند تولید به محصولات اضافه شوند.

 آن ها پس از جرقه خوردن اشتعال فعال می شوند و احتراق محصول را به تاخیر می اندازند. در اثر کاهش دادن جریان گرما به پلیمر از تجزیه مواد در محصولات جلوگیری می کنند. اگر شما هم درصنایع مختلف فعالیت دارید و در محصولات خود نیاز به بازدارنده و خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله دارید، می توانید با ما تماس گرفته و از قیمت های ترکیب های مختلف مطلع شوید. سپس برای خرید کامپاند تاخیر اندازه شعله و گرانول بازیافتی اقدام کنید.

منبع