مشاوره رایگان 09192124919

گرانول pp یکی از مهم‌ترین بسپار‌هایی به‌شمار می‌رود که تاکنون تولید شده است. از این ماده به‌صورت گرانول شده استفاده می‌شود. چراکه، با این کار می‌توان کاربرد‌های بیشتری را از این ماده دریافت کرد. استفاده از این ماده به‌صورت روز‌افزون در حال افزایش است. به‌طوری که، حضور آن با عنوان‌های مختلف در تمامی صنایع دیده می‌شود. امروزه، خرید گرانول پروپلین به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های صنایع تبدیل شده است. از‌این‌رو، می‌توان شاهد تولید گسترده این محصول و عرضه آن به بازار باشیم. برای تهیه این محصول با کیفیت بالا و متناسب با صنعت موردنظر، ابتدا باید به‌صورت جزئی با این ماده و کاربرد‌های آن آشنا شوید. 

تعریف گرانول pp

در‌حقیقت، گرانول pp مونومری جدید و قابل بازیافت از پلی پروپلین است. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، روش‌های جدیدی برای تولید این محصول ایجاد شد. با‌استفاده از این روش‌ها پروپلین به‌صورت دانه‌های کوچک که شباهت بسیاری به قرص دارند، تولید می‌شود. با این کار، گرانول پروپلین نسبت به مونومر خود از جایگاه بهتری در صنعت برخوردار شد. به‌طوری که، از این محصول به‌صورت گسترده‌تری استفاده می‌شود.  

پروپلین در شرایط به‌نسبت ملایم فشار و دما، در کنار یک کاتالیست با نام زیگلر ناتا بسپارش شده است. این کاتالیست یکی از کاتالیست‌های مشهور در جهان است. با انجام فرایند بسپارش، پلی پروپلین تولید می‌شود. البته این نکته را در‌نظر داشته باشید که اگر کاتالیزور بسپارش زیگلر ناتا باشد، پلی پروپلین به‌صورت ایزوتاتیک تهیه می‌شود. در این‌هنگام، امکان متبلور شدن ۹۰ درصد از ماده تولید شده وجود دارد.

گرانول pp یکی از انواع پلیمر است که به‌صورت دانه‌دانه وجود دارد. برای استفاده از آن در صنایع مختلف، ابتدا باید آن را ذوب کنند. سپس می‌توانند گرانول را به شکل دلخواه تبدیل کنند. نکته قابل‌توجه این است که تمام انواع پلیمر‌ها، تحت‌تاثیر عوامل مشخصی باید به گرانول تبدیل شوند. از این عوامل می‌توان به میزان ویسکوزیته و نوع کاربرد آن‌ها اشاره کرد.

 

انواع گرید‌های گرانول پروپلین

به‌طور کلی، گرانول pp به ۲ دسته تقسیم می‌شود. اولین دسته، پروپلین هموپلیمری است که از پلیمریزاسیون مونومر پروپلین و به‌تنهایی تولید می‌شود. نوع دیگر این ماده، پروپلین کوپلیمری است که از فرایند پلیمریزاسیون پروپلین و در کنار کونومر اتیلن تولید می‌شود. هر‌کدام از انواع این ماده، از ویژگی‌ها و خواص متفاوتی برخوردار هستند. البته می‌توان تفاوت‌هایی میان آن‌ها نیز پیدا کرد.

این ۲ دسته از گرانول pp تفاوت‌هایی از‌نظر خواص فیزیکی و مکانیکی دارند. پروپلین هموپلیمر، از استحکام کششی و سختی بیشتری برخوردار است. این در‌حالی است که، نمی‌توان انتظار مقاومت بالایی از گرانول‌های کوپلیمری داشت. نقطه ضعف پروپلین هموپلیمری در نقاط ضربه‌ای است. بنابراین، پروپلین هموپلیمری شکننده‌تر از پروپلین‌های کوپلمیری است. ضعف این ماده اغلب در دما‌های پایین و زیر صفر دیده می‌شود. با توجه به این موضوع، استفاده از هموپلیمر‌ها در ساخت قطعات تزریقی که در معرض ضربه و دمای پایین قرار دارند، بسیار محدود شده است.

نکته مهم این است که کوپلیمر‌ها از مقاومت ضربه‌ای بیشتری برخوردار هستند. در این‌صورت، با تنظیم مقدار اتیلن اضافه شده به ساختار پلیمر و انجام اقداماتی دیگر می‌توان مقاومت ضربه‌ای را تا حد زیادی افزایش داد. تنظیم مورفولوژی کوپلیمر، تنظیم نوع کریستالیزاسیون و تنظیم وزن مولکولی از اقدامات مورد‌نیاز برای افزایش مقاومت ضربه‌ای هستند. توجه داشته باشید که با افزایش مقاومت ضربه‌ای، سختی و مقاومت این ماده کاهش می‌یابد.

نوع گرانول

گرانول pp هموپلیمری

گرانول کوپلیمری

میزان مقاومت

مقاومت بالا، مستحکم و سخت‌تر

نرم‌تر، اما در برابر ضربه مقاوم‌تر

مقاومت شیمایی

مقاومت شیمایی بالا

مقاومت شیمیایی به نسبت مناسب و با دوام

جوش‌پذیری

جوش‌پذیری بالا

جوش‌پذیری مناسب در کنار مقاومت در برابر رشد ترک

مقاومت در برابر ضربه

مقاومت بالا

مقاومت پایین و فرایند‌پذیری

قابلیت تماس با مواد غذایی

امکان استفاده از این ماده برای تولید ظروف

برای تماس با مواد غذایی مناسب نیست

گرانول با انواع مختلف و رنگ ها و ویژگی های مختلف
گرانول pp چه انواعی دارد؟

انواع گرانول pp

پس از آشنایی با دسته‌بندی کلی گرانول pp بهتر است با دسته‌بندی‌های جزئی آن نیز آشنا شوید. دسته‌بندی‌های جزئی براساس ویژگی‌ها، خواص و کاربرد‌های این محصول انجام می‌شود که انواع گرانول را ایجاد می‌کند.

 

گرانول نساجی

گرانول نساجی یکی از انواع این محصول کاربردی است. این نوع گرانول از پلیمریزاسیون مونومر تولید می‌شود. گرانول‌های نساجی در‌حقیقت هموپلیمر‌ها هستند که از سختی و مقاومت بیشتری برخوردارند. این محصول به‌طور معمول به‌صورت الیاف یا نخ‌هایی که ظرافت بالایی دارند، تولید می‌شود. گرانول pp نساجی برای ساخت طناب، منسوجات غیر‌بافتی و پارچه‌های بهداشتی مانند پارچه‌های پرده‌ای و مبلی به کار می‌روند. علاوه‌بر آن، در تولید انواع باند‌ها و گاز‌های پزشکی و روکش صندلی استفاده می‌شوند.

 

گرانول بادی

یکی از رایج‌ترین گرانول‌ها در بازار و صنایع مختلف، گرانول بادی است. از این ماده برای تولید انواع مخازن، بطری‌ها و شیشه‌های تو‌خالی استفاده می‌کنند. مواد اولیه به‌کار رفته در این نوع گرانول، اغلب بازیافتی هستند. این محصولات بازیافتی از طریق قالب‌گیری بادی، تولید می‌شوند.

 

گرانول فیلم و شیت

نکته قابل‌توجهی که وجود دارد، کاربرد گرانول‌ها در صنعت فیلم و سریال است. برای اینکه بتوان از این گرانول‌ها در صنعت فیلم‌سازی استفاده کرد، باید نوع خاصی از آن‌ها تهیه شود. از گرانول pp برای تولید فیلم‌های گرافیکی و چاپ، شیت‌های بسته‌بندی انواع سیگار و تولید محصولات دیگر استفاده می‌شود. تولید این محصولات در حرارت بالا و در شرایط خاص انجام می‌شود. از‌این‌رو، گرانول‌های فیلم و شیت از بافت و ساختار مقاومی برخوردار هستند.

گرانول پایپ در رنگ آبی
گرانول پایپ چیست؟

گرانول پایپ

امروزه، لوله‌های پایپ یکی از رایج‌ترین تجهیزات در سیستم آب و فاضلاب به‌شمار می‌روند. این لوله‌ها به دلیل نحوه تولید آن‌ها از ویژگی‌های مناسبی برخوردارند که می‌توانند نیاز‌های این سیستم را به خوبی برطرف کنند. از گرانول‌های پروپیلن در تولید این محصول و لوله‌های انتقال آب و فاضلاب بهره می‌گیرند. با توجه به مقاومت بالای این محصولات، برای تولید لوله‌های آب گرم نیز گزینه‌ای مناسب هستند. علاوه‌بر این موارد، در تولید کابل‌های برق نیز کاربرد دارند. مقاومت بالای این ماده در برابر نوسانات برق، دلیل این امر است.

 

گرانول روکش یا محافظ

یکی‌دیگر از انواع گرانول pp، گرانول روکش یا محافظ نام دارد. از این ماده به‌منظور تولید روکش برای قطعات مختلف استفاده می‌شود. از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این محصول، می‌توان به ضریب انبساط دمایی بالای آن اشاره کرد. مزیت‌های استفاده از گرانول‌های محافظ موجب شده‌اند تا این ماده در بسیاری از موارد جایگزین پلی اتیلن سبک شود. بیشترین کاربرد این پروپیلن به‌عنوان محافظ در روکشی کابل‌های سیمی است.

 

گرانول هایمپک

آخرین نوع از انواع گرانول pp، هایمپک نام دارد. از این گرانول به‌صورت گسترده‌ای در تولید نایلون‌های عریض استفاده می‌شود. این نایلون‌ها در گلخانه‌ها و تولید نایلون‌های دسته‌دار کاربرد دارند. یکی‌دیگر از موارد مصرفی گرانول هایمپک، تولید قطعات مختلف در خودرو‌سازی است. نکته قابل‌توجه این است که تمام قطعات براساس استاندارد‌های جهانی و با خلوص بالا، توسط این ماده تولید می‌شوند.

گرانول pp سفید رنگ
گرانول پروپیلن چه ویژگی و مشخصاتی دارد؟

بررسی مشخصات انواع گرانول pp

بدون‌شک، ویژگی‌های مختلف گرانول pp موجب شده تا از آن‌ها در صنایع مختلف استفاده شود.

 • این گرانول‌ها با قیمت‌های پایین‌تری در مقایسه با سایر بسپار‌ها تولید می‌شوند.
 • همچنین، از وزن سبکی بهره می‌برند که برای بسیاری از کاربرد‌ها مناسب است.
 • انواع گرانول‌ها از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردارند.
 • گرانول‌ها اغلب بی‌رنگ هستند که به‌صورت شفاف تولید می‌شوند. در‌صورتی که، برخی از انواع پروپلین‌ها در رنگ‌بندی‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند.
 • از مقاومت مناسبی در برابر کشش برخوردار هستند که از دیگر ویژگی‌ها محسوب می‌شود.

 

موارد مصرف گرانول pp

در حال حاضر، برای تولید بسیاری از محصولات، به مواد اولیه مناسب نیاز است. برخی از این مواد از روش‌های دشوار و پر‌هزینه تولید می‌شوند و برخی دیگر در طبیعت یافت می‌شوند. برای استفاده از این ۲ نوع مواد اولیه باید هزینه‌های سنگینی را متحمل شوید. در حالی‌که با گذشت زمان، روش‌هایی کم‌هزینه برای تولید مواد اولیه با‌کیفیت و مقرون‌به‌صرفه ایجاد شد. به‌عنوان مثال، صنعت بازیافت توانست در مصرف مواد اولیه صرفه‌جویی کرده و هزینه‌ها را کاهش دهد.

یکی از رایج‌ترین کاربرد‌های گرانول pp، تولید مواد پلاستیکی است. این مواد به دلیل ساختاری که دارند، بهترین گزینه برای تولید پلاستیک محسوب می‌شوند. قالب‌گیری تزریقی از دیگر کاربرد‌های این ماده است. پس از قالب‌گیری تزریقی، صنایع الیاف‌سازی در سومین جایگاه بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این ماده قرار می‌گیرند.

از پروپلین‌ها در صنایعی استفاده می‌شود که روش قالب‌گیری دمشی در آن رایج است. به‌طور کلی، حضور این ماده در بسیاری از صنایع و به‌صورت گسترده دیده می‌شود. برای مثال، تولید جعبه‌های مقاوم، قاب دستگاه‌های تصویری و صوتی، بطری‌های مایعات، روکش کابل و سیم با حضور گرانول پروپلین انجام می‌شود.

نوعی از گرانول pp با ویژگی منحصر به فرد
ویژگی گرانول pp چیست؟

ویژگی های گرانول pp

 1. گرانول pp دارای تراکمی به مقدار ۰.۹ تا ۰.۹۱ گرم بر سانتی‌متر‌مکعب است.
 2. دمای انتقال شیشه در این ماده، در حدود ۱۰ درجه سانتی‌گراد است.
 3. شفافیت و براق بودن بالا از دیگر ویژگی‌های این گرانول است. شفافیت آن بین ۷۰ تا ۹۰ درصد تخمین زده شده است.
 4. خاصیت جمع‌شدگی برای این ماده از لحاظ ثبات بعدی و حجمی، ۱ تا ۳ درصد است.
 5. برای اینکه بتوان از گرانول پروپلین استفاده کرد، ابتدا باید آن را ذوب کنند.
 6. این ماده دارای ۳ ساختار مختلف است. این ساختار‌ها شامل ایزوتاکتیک، سندیوتاکتیک و اتاتاکتیک می‌شوند.
 7. عنصر اصلی و تشکیل‌دهنده در انواع مختلف گرانول pp، متیل است. نحوه قرار‌گیری متیل در ساختار ایزوتاکتیک، به‌صورت یک‌طرفه است. در‌صورتی که، نحوه قرار‌گیری این ماده در سندیوتاکتیک یک‌در‌میان است؛ اما قرار‌گیری آن در ساختار اتاتاکتیک دارای قاعده مشخصی نیست.
 8. پلیمر‌های منظم دارای ساختار مقاوم و سخت‌تری در مقایسه با پلیمر‌های نا‌منظم هستند.
 9. پلیمر‌هایی اولیه که بازیافت نشده‌اند، دارای خواص مرغوب‌تری هستند.
 • بر روی پلیمر‌های غیر‌بازیافتی هیچ‌گونه عملیات اضافی تحت‌عنوان تغییر شکل انجام نمی‌شود.
 • از انواع گرانول‌های بازیافتی به‌منظور تامین مواد اولیه استفاده می‌شود.
گرانول پروپیلن که روی سطح ریخته شده
بررسی مزیت ها و عیب های گرونل پروپیلن

مزایا و معایب گرانول pp

پروپلین یا گرانول pp دارای مشخصات و ویژگی‌های برجسته‌ای در مقایسه با سایر پلیمر‌ها است. این ماده، پر‌مصرف‌ترین ترموپلاستیک در جهان است که پس از پلی اتیلن در جایگاه دوم قرار گرفته است. پروپیلن در حالت عادی به شکل پودری تولید می‌شود؛ اما در‌نهایت به‌دلیل دردسر‌هایی که به وجود می‌آورد، آن را به گرانول تبدیل می‌کنند.

 

مزایا

استفاده از این ماده مزیت‌های فراوانی را به دنبال دارد. از‌همین‌رو، به یکی از کاربردی‌ترین محصولات در صنایع مختلف تبدیل شده است.

 • یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها در‌زمان خرید محصولات، قیمت آن‌ها است. قیمت مونومر پروپلین در مقایسه با سایر مونومر‌ها ارزان و مناسب است. پس بسیاری از صنایع برای تولید عمده محصولات خود از این مونومر بهره می‌گیرند.
 • چگالی پایین یکی‌دیگر از مزیت‌های استفاده از پروپلین است. نکته مهم این است که گرانول‌های pp هم از این ویژگی برخوردار هستند.
 • انعطاف‌پذیری از دیگر فاکتور‌های مهم در انواع گرانول pp به‌شمار می‌رود. گرانول پروپلین نیز با انعطاف‌پذیری مناسبی تولید می‌شود.
 • طیف گسترده‌ای از گرانول‌های پروپلین در بازار یافت می‌شود. هر‌کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌ها و خواص مختلفی هستند که موجب شده است تنوع بالایی ایجاد شود.
 • با گذشت زمان و ایجاد روش‌های جدید و مدرن برای تولید گرانول، کیفیت و کارایی آن نیز تحت‌تاثیر قرار گرفت. به‌طوری که، کاربرد آن افزایش پیدا کرد و خواص گرید‌های تولید شده بهبود یافت.
 • امکان استفاده از این ماده به‌صورت آلیاژ وجود دارد. این امر می‌تواند در تولید محصولاتی مقاوم و کاربردی موثر باشد.
 • پروپیلن در برابر نفوذ آب مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. با توجه به این موضوع می‌توان از آن برای تولید ظروف پلاستیکی و نگهدارنده مواد غذایی استفاده کنیم.

 

معایب

گرانول pp یکی از مهم‌ترین مواد در صنایع مختلف محسوب می‌شود؛ اما برخلاف تمام مزایای آن، معایبی هم دارد. این معایب می‌توانند در عملکرد و کاربرد این ماده نقش پر‌رنگی را ایفا کنند. بنابراین، توصیه می‌شود ابتدا درباره معایب آن اطلاعات کسب کنید.

 • ضریب انبساط حرارتی، یکی از مهم‌ترین عوامل در تولید محصولات مختلف است. این عامل می‌تواند تولید محصولات را با محدودیت‌هایی مواجه کند. پروپلین دارای ضریب انبساط بالایی است که می‌تواند کاربرد‌های دما را محدود کند.
 • پرتو‌های فرابنفش، عاملی تاثیر‌گذار و تخریب‌کننده محسوب می‌شود. این پرتو‌ها می‌توانند به بافت و ساختار بسیاری از تجهیزات و محصولات آسیب برسانند. گرانول پروپلین یکی از این محصولات است. این ماده در برابر پرتو‌های فرا‌بنفش بسیار حساس و آسیب‌پذیر است.
 • یکی‌دیگر از معایب این ماده، مربوط به مقاومت آن است. گرانول pp دارای مقاومت کمتری در مقایسه با حلال‌های کلر و آروماتیک است.
 • اشتعال‌پذیری مواد می‌تواند بسیار خطرناک باشد. برای استفاده از این نوع محصولات باید تمامی نکات ایمنی به خوبی رعایت شود. این در‌حالی است که، گرانول پروپلین موادی به شدت اشتعال‌پذیر است. بنابراین، توصیه می‌شود در هنگام استفاده تمام نکات ایمنی را رعایت کنید.
 • بسیاری از مواد با قرار گرفتن در هوای آزاد و تماس با اکسیژن، اکسید می‌شوند. این امر می‌تواند به ساختار آن‌ها آسیب برساند. در اغلب مواقع، اگر مواد با اکسیژن واکنش نشان دهند و اکسید شوند، شاهد کاهش مقاومت آن‌ها خواهیم بود. یکی از معایب این ماده هم تمایل زیاد آن به اکسید شدن است.
گرانول های پرو پیلن در سه رنگ با ویژگی های متفاوت
درباره قیمت گرانول پروپیلن چه چیزی باید بدانید؟

قیمت گرانول pp

امروزه، تنوع بسیار بالایی از گرانول pp در بازار دیده می‌شود. هر‌کدام از این گرانول‌ها از روش‌های مختلفی تولید می‌شوند و از خواص گوناگونی برخوردار هستند. این امر موجب شده است تا این محصولات را در رنج‌های قیمتی گوناگون پیدا کنید. در‌حالت‌کلی، قیمت این محصول به نوسانات بازار ارز بستگی دارد؛ این در‌حالی است که، عوامل دیگری نیز در تعیین قیمت نهایی این محصول موثر هستند.

 

هزینه‌های مواد خام و اولیه

درواقع، گرانول‌ها از مونومر‌های پروپلین تولید می‌شوند. پروپلین‌ها نیز از نفت خام تولید می‌شوند. بنابراین، با تغییر قیمت نفت می‌توان شاهد تغییر قیمت نهایی پروپلین‌ها بود. در‌صورتی که، موجودی نفت و سایر مواد افزودنی به این ماده کاهش یابد، قیمت آن با روندی صعودی مواجه می‌شود.

اگر تولید‌کنندگان مواد اولیه را به ناچار و با قیمت بالا تهیه کنند، باید هزینه‌های اضافی را به‌گونه‌ای جبران کنند. بنابراین در‌نهایت و به‌منظور جبران این هزینه‌ها، محصولات را با قیمت بالا‌تری وارد بازار می‌کنند.

 

میزان تقاضا

میزان تقاضا برای انواع گرانول pp یکی‌دیگر از عوامل موثر در قیمت آن‌ها است. تقاضا برای این محصول می‌تواند به‌صورت منطقه‌ای و کشوری با تغییراتی رو‌به‌رو شود. با افزایش میزان تقاضا، تولید آن افزایش می‌یابد. این امر موجب بالا رفتن قیمت نهایی محصولات خواهد شد. از‌سوی‌دیگر با کاهش موجودی این محصول در بازار هم می‌توان شاهد بالا رفتن قیمت‌ها بود.

 

موجودی انبار تولید‌کنندگان

تولید‌کنندگان بسیاری پس از تولید محصولات مختلف، بخشی از آن را به دلایل مختلف در انبار خود نگه می‌دارند. این محصولات نگه‌داری شده پس از گذشت مدت‌زمانی برای فروش از انبار خارج می‌شوند. در این‌هنگام به دلیل گذشت زمان زیادی از تولید محصولات، تولید‌کنندگان آن‌ها را با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رسانند.

 

ایجاد اختلال در تولید و عرضه

در‌صورت ایجاد اختلالات مختلف در روند تولید یا عرضه، شاهد تغییر در قیمت محصولات خواهیم بود. در‌صورتی که، مشکلاتی برای تولید و حمل‌و‌نقل این محصولات ایجاد شود، قیمت نهایی گرانول‌ها بالا می‌رود. از این مشکلات می‌توان به تعطیلی کارخانه‌ها، اختلالات آب‌و‌هوایی و مشکلات دیگر اشاره کرد.

گرانول پروپیلن در رنگ های مختلف
خرید گرانول پروپیلن از اپیک پلیمر چه فرآیندی دارد؟

خرید گرانول pp

امروزه، تنوع بسیار بالایی از گرانول pp در بازار دیده می‌شود. این امر موجب شده است تا بسیاری از تولید‌کنندگان در صنایع مختلف، در هنگام خرید با مشکلاتی مواجه شوند. از‌این‌رو، انتخاب و خرید پروپلین به امری چالش‌بر‌انگیز برای این افراد تبدیل شده است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که با‌توجه به تنوع بالای این محصول دچار سردرگمی شده‌اید؛ بهتر است تا روند خرید خود را مطابق با الگویی کاربردی پیش ببرید. در‌واقع یک تولید‌کننده با‌تجربه می‌تواند با انتخاب یک محصول مناسب تا حد زیادی در خرید خود صرفه‌جویی کند.

 

بررسی نوع گرانول

اولین و مهم‌ترین گام، بررسی انواع گرانول‌هایی است که در بازار وجود دارند. با توجه به تنوع بالایی که در گرانول‌های موجود در بازار وجود دارد، نیاز است تا یکی از آن‌ها را متناسب با کاربری مورد‌نظر انتخاب کنید. با بررسی هر‌کدام از آن‌ها می‌توانید از خواص و ویژگی‌های آن‌ها اطلاع پیدا کنید. چراکه شما نمی‌توانید از گرانولی که برای تولید تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود، برای تولید اسباب‌بازی بهره بگیرید. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه، می‌توانید از کارشناسان و متخصصان هم کمک بگیرید.

 

در‌نظر گرفتن ویژگی‌های ظاهری

یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید گرانول pp، توجه به ظاهر این مواد است. به‌منظور تهیه یک گرانول با‌کیفیت باید دقت داشته باشید که رنگ آن‌ها شفاف باشد. دانه‌هایی که به‌تازگی تولید شده باشند، سطحی صاف و یکنواخت خواهند داشت که ترک و سوراخ‌های کمتری بر روی آن‌ها دیده می‌شود. با توجه به این مورد، می‌توانید محصولی با‌کیفیت و مرغوب تهیه کنید.

 

افزودنی‌های مناسب در ساختار گرانول

در هنگام تولید گرانول‌های مختلف، از انواع افزودنی‌ها بهره می‌برند. این افزودنی‌ها با هدف افزایش کیفیت محصولات به روند تولید گرانول اضافه می‌شوند. به‌عنوان مثال، پایدار‌کننده‌ها نوعی از افزودنی‌ها هستند. پایدار‌کننده‌ها را به دلیل جلوگیری از خراب شدن گرانول به آن اضافه می‌کنند. این ماده افزودنی با توجه به خواصی که دارد، از چسبیدن دانه‌های گرانول به سطح داخلی اکسترودر جلوگیری می‌کند.

از دیگر انواع افزودنی‌ها می‌توان به نرم‌کننده‌ها اشاره کرد. نرم‌کننده‌ها موجب می‌شوند تا انعطاف‌پذیری انواع گرانول pp افزایش یابد. پروپلین‌هایی که این افزودنی را در ساختار خود دارند، در برابر فشار مقاوم هستند و نمی‌شکنند. با توجه به این موارد، بهتر است تا درباره افزودنی‌ها نیز اطلاع داشته باشید.

 

کیفیت و درجه‌بندی

در‌حالت‌کلی، گرانول‌هایی که در ایران تولید شده‌اند به ۲ دسته تقسیم می‌شوند. آن‌گرید و آف‌گرید این دسته‌بندی را تشکیل می‌دهند. گروه آف‌گرید به گرانول‌هایی گفته می‌شود که ویژگی‌ها، خواص و ظاهر آن‌ها مطابق با استاندارد‌های پتروشیمی نیست. به‌طوری که، می‌توان این دسته را از‌نظر کیفیت به ۳ دسته دیگر تقسیم کرد. با کاهش درجه گرانول، کیفیت آن هم کاهش می‌یابد. در این‌صورت، با کاهش قیمت این گرانول‌ها مواجه خواهیم بود.

گرانول‌های آن‌گرید برخلاف دسته دیگر، به‌طور کامل براساس استاندارد‌های پتروشیمی تولید می‌شوند. این گرانول‌ها از کیفیت بالایی بهره می‌برند که موجب افزایش قیمت آن‌ها نیز می‌شود.

 

انتخاب یک تولید‌کننده معتبر

از دیگر نکات مهم در هنگام خرید گرانول pp، انتخاب یک تولید‌کننده معتبر است. اپیک پلیمر، محصولات خود را براساس استانداردهای جهانی و با کیفیت بالا تولید می‌کند. در این‌صورت می‌توانید از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان حاصل کنید.

یکی‌دیگر از مزایا خرید از اپیک پلیمر این است که می‌توانید از خدمات پس از فروش نیز برخوردار شوید. بسیاری از تولید‌کنندگان خدماتی مانند گارانتی، تضمین کیفیت، ارسال رایگان و پشتیبانی پس از فروش را به مشتریان خود ارائه نمی‌دهند.

مقداری گرانول pp در دست یک فرد
اپیک پلیمر مناسب ترین قیمت را با توجه به کیفیت محصول به مشتریان ارائه می‌کند

توجه به قیمت

قیمت از عواملی است که می‌تواند به‌صورت مستقیم در انتخاب‌های شما تاثیر‌گذار باشد. قیمت گرانول pp تا حد قابل‌توجهی به ارز و نوسانات این بازار بستگی دارد. از‌این‌رو، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای گرانول‌های پروپلین مشخص کرد. به‌طوری که، قیمت آن‌ها می‌تواند به‌صورت روزانه نیز تغییر کند.

از‌سوی‌دیگر، به دلیل رقابتی که میان تولید‌کنندگان و خریداران این محصول وجود دارد؛ می‌توان شاهد قیمت‌های متنوع آن در بازار بود. بنابراین، توصیه می‌شود تا برای انتخاب یک محصول به چندین فروشنده مشورت کنید و شخصاً متوجه برتری اپیک پلیمر نسبت به سایر رقبا بشوید. همچنین، بهتر است تا بودجه خود را تعیین کنید. با این کار می‌توانید هدف خود را راحت‌تر دنبال کرده و یک محصول مناسب انتخاب کنید.