مشاوره رایگان 09192124919

 پلی پروپیلن، پت و پلی اتیلن جزو موادی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. آیا با کاربردهای موادی از قبیل پلی اتیلن، پلی پروپیلن و پت آشنایی دارید؟ در این مطلب به بررسی اطلاعاتی جامع درباره این کامپاند پلی پروپیلن و پلی اتیلن و کاربردهای آن‌ها و در نهایت قیمت پروپیلن می‌پردازیم.

کامپاند پلی اتیلن

پلی پروپیلن چیست؟

پلی پروپیلن در صنعت پلاستیک سازی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور تولید پلیمر پلی پروپلین از پروپیلن مونومر استفاده می شود. بعد از پلی اتیلن، این نوع ماده در صنعت کاربردهای زیادی دارد. معمولاً در صنایعی از قبیل بسته بندی، ساخت لوازم الکترونیکی، تولید الیاف و فرش از کامپاند پلی پروپیلن و پلی اتیلن استفاده می شود.از آن‌جایی که پلی پروپیلن عایق الکتریسیته است، به منظور تولید لوازم الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که پلی پروپیلن دارای مقاومت در برابر حرارت نیست.

پت و پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن جزو مواد پلیمری و دارای قابلیت هایی از قبیل عایق الکتریسیته و قابلیت کشسانی است. از این ماده می توان در صنعت خودروسازی، بسته بندی و ساخت ظروف پلاستیکی استفاده کرد. پت نیز جزو سایر مواد کاربردی و قابل استفاده در صنایع است. معمولاً به منظور ساخت بسته های ‏پلاستیکی از پت استفاده می شود. پت به دلیل قابلیت بازیافت برای ساخت بطری های پلاستیکی مورد استفاده ‏قرار می‌گیرد.

کابرد کامپاند ها

تفاوت میان پلی پروپیلن با پت و پلی اتیلن

کامپاند پلی پروپیلن و پلی اتیلن دو مورد از متدوال ترین پلاستیک های قابل استفاده در صنایع بسته بندی محصولات غذایی هستند. در ظاهر این دو بسیار مشابه با یکدیگر هستند.با این حال، هر کدام ویژگی های مشخصی دارند. آیا تفاوت بین آنها را می‌دانید؟ پت، پروپیلن و پلی اتیلن با یکدیگر تفاوت هایی دارند. با در نظر گرفتن تفاوت ها و کاربردهای این مواد در صنایع مختلف از آنها استفاده می شود. از تفاوت های میان این سه ماده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تفاوت از نظر انعطاف پذیری

 پلی اتیلن و پت از لحاظ میزان انعطاف پذیری با یکدیگر مشابهت دارند. میزان انعطاف پذیری این دو ماده ‏شیمیایی با یکدیگر تفاوت زیادی ندارد. پلی اتیلن و پت به آسانی کشیده شده و شکل می‌گیرند. اما پلی پروپیلن ‏در مقایسه با این دو ماده میزان انعطاف پذیری کمتری دارد. ‏

پلی پروپیلن

تفاوت از نظر قابلیت بازیافت

 پت و پلی اتیلن در مقایسه با پلی پروپیلن بیشتر قابل بازیافت هستند. اما پلی پروپیلن نیز قابلیت این را دارد که ‏بعد از بازیافت مورد استفاده قرار بگیرد. پت و پلی اتیلن با قرار گرفتن در معرض حرارت می توانند قالب گیری ‏شوند. پس از بازیافت پت و پلی اتیلن می توان دوباره از آنها استفاده کرد.‏

تفاوت از نظر مقاومت شیمیایی و حرارتی

 پلی پروپیلن و پت از لحاظ مقاومت حرارتی با یکدیگر تفاوت دارند. پلی پروپیلن در مقایسه با پلی اتیلن و پت ‏دارای مقاومت زیادی در برابر دماهای بالا است. این نوع ماده شیمیایی دارای مقاومت به اندازه 140 الی 170 ‏درجه است. اما ماده شیمیایی پت، تنها می تواند دمای 105 الی 115 درجه را تحمل کند. پت دارای میزان ‏مقاومت شیمیایی زیادی در برابر عواملی از قبیل سایش است. اما پروپیلن در مقایسه با پت دارای میزان مقاومت ‏شیمیایی بیشتری است.

پت

تفاوت از نظر سبکی و رنگ

 پلی پروپیلن، پت و پلی اتیلن از نظر سبکی و رنگ با یکدیگر متفاوت هستند. پلی پروپیلن در مقایسه با دو ماده ‏دیگر خیلی سبک تر است. رنگ پلی پروپیلن نیز شفاف تر و سفیدتر است. پلی اتیلن در مقایسه با پلی پروپیلن ‏فاقد رنگ است و شفافیت زیادی ندارد.‏

کاربرد  کامپاند های پلی پروپیلن، پت و پلی اتیلن

 کاربرد کامپاند پلی پروپیلن و پلی اتیلن٬پت علاوه بر بسته بندی محصولات در صنایع دیگر نیز کاربرد دارند. از کاربردهای این مواد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

موارد استفاده کامپاند های پلی پروپیلن، پت و پلی اتیلن

از کامپاندهای پلی پروپیلن، پلی اتیلن و پت استفاده های متعددی می شود. تهیه ظروف پلاستیکی و بطری آب با استفاده از این مواد شیمیایی امکان پذیر است. علاوه بر اینکه از مواد شیمیایی ذکر شده برای بسته بندی استفاده می شود، کاربردهای دیگری نیز دارند. به عنوان مثال، این ترکیبات شیمیایی جهت تولید فرش، ساخت قطعات داخلی خودروها و … نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کامپاند پلی پروپیلن و پلی اتیلن

قیمت و خرید کامپاند های پلی پروپیلن، پت و پلی اتیلن

کامپاند پلی پروپیلن و پلی اتیلن در مقایسه با سایر محصولات با قیمت بالاتری به فروش می رسد. معمولاً برای موادی مانند پت، پلی اتیلن و پلی پروپیلن قیمت واحدی در نظر گرفته نمی شود. قیمت این مواد در حال تغییر است و ثابت نیست. بنابراین، جهت استعلام قیمت می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. پس از تماس با شرکت، کارشناسان شرکت پلیمر پلاست زینلی اطلاعاتی درباره قیمت محصولات را در اختیار شما قرار می دهند.

منبع 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *