مشاوره رایگان 09192124919

گیف

بسیاری از افراد، بسته به نوع شغل و محیط کاری شان، با لوازم و ابزارآلات مختلفی آشنا می شوند. یکی از محصولاتی که عمده مردم به سبب ویژگی های شیمیایی با آن آشنا شده و از آن استفاده می کنند، مستربچ روان کننده نام دارد. مستربچ٬ ماده ای بسیار پرکاربرد در زمینه استفاده از پلیمرها بوده است. ما قصد داریم تا در ادامه این مقاله، به بررسی ویژگی های مختلف آن بپردازیم. با ما در ادامه این مقاله همراه شوید.

مستربچ روان کننده

مستربچ چیست؟

مستربچ(Masterbatch) یکی از افزودنی های پلیمری است که در تولید آن از ترکیبات ترموپلاستیک و همچنین رنگ‌ دانه های مختلف استفاده می شود. مستربچ ها انواع مختلفی دارند و به شیوه های متفاوتی می توان از آن ها استفاده نمود. مستربچ ها عموما به دو دسته مختلف تقسیم می‌ شوند؛ مستربچ های رنگی و مستربچ های افزودنی. از مستربچ های رنگی در رنگ کردن پلاستیک های مختلف استفاده می شود و به وسیله آن ها می توان انواع لوله و اجزای پلاستیکی را، به سادگی رنگ نمود.

مستربچ های افزودنی نیز کاربردهای بسیار متفاوتی دارند که یکی از این ها، کاربرد مورد بحث ما در امروز محسوب می شود. مستربچ های روان کننده در دسته مستربچ های افزودنی قرار دارند.

با  اسپیسر پلاستیکی بیشتر آشنا شوید.

مستربچ روان کننده چیست؟

همان طور که گفته شد، مستربچ ها کاربردهای مختلفی دارند و برخی از آن ها٬در روان کردن سطوح مختلف کمک می کنند. مستربچ های روان کننده سبب می شوند تا ضریب اصطکاک بین لایه های مختلف یک سیستم، کاهش پیدا کرده و مواد و مایعات به بهترین و ساده ترین شکل ممکن، از درون فیلم ها و لوله ها عبور کنند.
استفاده از این نوع مستربچ سبب می شود تا بتوانیم به سادگی از چسبیدن انواع مواد به فیلم ها جلوگیری کرده و سلامت قطعات مختلف را به بهترین شکل ممکن حفظ نماییم.

انواع مستربچ روان کننده

در بالاتر به این پرداختیم که مستریچ چیست و دارای انواعی است . یکی از این موارد٬ مستربچ روان کننده می باشد.خود این مستربچ انواعی دارد که هر کدام دارای خاصیت مخصوص به خود می باشد که در ادامه به بیان آن می پردازیم.

در مورد بازیافت پلاستیک چه می دانید؟

مستربچ سیلیکونی

مستربچ های سیلیکونی نوع جدیدی از مستربچ هستند که استفاده از آن ها مدتی است در میان مردم رواج یافته. این مستربچ ها به دلیل ویژگی های چند منظوره، محبوبیت زیادی را در میان مصرف کنندگان پیدا کرده اند.

مستربچ سفید

مستربچ پلی امید

این نوع خاص از مستربچ ها قابلیت ها و قدرت های متفاوتی نسبت به دیگر انواع خود دارند. مستربچ های روان کننده پلی امید می توانند به شکلی ساده تر در مقابل گرما مقاومت کرده و همچنین از قدرت کشسانی بالایی برخوردار هستند. مقاومت شیمیایی بالا سبب شده تا استفاده از این نوع خاص از مستربچ ها در انواع صنایع رواج داشته باشد.

در مورد  قوطی کلید پریز بخوانید.

مستربچ گیاهی

مستربچ های گیاهی نیز یکی از انواع مستربچ ها هستند که روش ساخت آن ها و موارد استفاده، تماما دوست دار محیط زیست بوده و طراحی آن ها به گونه ای است که کمترین آسیب ممکن را به محیط زیست وارد کنند. این مستربچ ها می توانند با شکست نور، اثرات مخرب نور خورشید را نیز به راحتی از بین برده و در مسائل مختلف، به کمک ما بیایند.

مستربچ معدنی

مستربچ های معدنی می توانند بسیاری از مشکلات و کاستی های به وجود آمده در پلیمر ها را با استفاده از ترکیبات شیمیایی، رفع نمایند. این مستربچ ها با حل شدن در بدنه پلیمر و افزودن برخی از عناصر خاص به آن ها، سبب عیب یابی از پلیمر خواهند شد. استفاده از مستربچ روان کننده معدنی می تواند برای شما به مثال یک تیر و چند نشان باشد.

در مورد گرانول بازیافتی چه می دانید؟

تاثیرات مستربچ روان کننده بر پلیمر

بسیاری از افراد تصور می کنند که استفاده از روان کننده ها و مستربچ روان کننده، تاثیری منفی بر روی پلیمر گذاشته است. ترکیبات شیمیایی آن را دستخوش تغییرات زیادی می کند. چنین تصوری، کاملا غلط بوده است. استفاده از مستربچ به شکلی کاملا متفاوت، سبب افزایش طول عمر پلیمر خواهد شد.

در هنگام استفاده از مستربچ روان کننده به نوع مستربچ، نوع لوله و فیلم و همچنین میزان ماده مصرفی دقت داشته باشید. تا بتوانید به سادگی از بروز هرگونه مشکل و عوارض جانبی، پیشگیری کنید.

انواع مستربچ روان کننده

مزایای آن

پلیمرهای بسیار زیادی صرفا به دلیل وجود اصطکاک بالا در میان آن ها، از بین رفته و نابود گشته اند. استفاده از مستربچ های روان کننده بهترین راه برای جلوگیری از بروز این مشکلات خواهد بود.در صورت استفاده از آن ها، می توان عمر طولانی پلیمرها را به راحتی تضمین کرد. این روان کننده ها٬ همچنین روش مصرفی بسیار آسان داشته و شما نگرانی در این زمینه نیز، نخواهید داشت.

برای خرید و قیمت پلی پروپیلن کلیک کنید

قیمت و خرید مستربچ روان کننده

سایت ها و فروشگاه های زیادی اکنون در ایران در زمینه فروش مستربچ فعالیت می کنند. اجناس خود را به شکل های مختلفی در مقابل چشمان مشتریان قرار می دهند. یکی از بهترین ها در ایران، اپیک پلیمر نام دارد. شما می توانید برای مقایسه انواع مستربچ ها و آشنا شدن با ضایعات پلاستیک٬ به سایت این شرکت مراجعه کنید. پس از انجام تحقیقات و مطالعات مختلف، بهترین نوع مستربچ را با ارزان ترین قیمت برای خود تهیه کنید.

همچنین برای آشنا شدن با مستربچ بازیافتی  کلیک کنید.

 

منبع

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *